Siyaset
Giriş Tarihi : 31-01-2018 15:45   Güncelleme : 31-01-2018 15:45
Abone ol

Mustafa Balbay aday olacak mı? Kararını açıkladı...

CHP Milletvekili Mustafa Balbay’a bu kurultayda aday olup olmayacağı belli oldu.

Mustafa Balbay aday olacak mı? Kararını açıkladı...

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Ali Balbay, CHP’nin geçen kurultayında Genel Başkanlığa aday olarak, Kemal Kılıçdaroğlu’na karşısına çıkmıştı.

CHP’de bir kurultay daha yaklaşıyor. Şimdilik Genel Başkan koltuğuna Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce, Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Ümit Kocasakal aday.

Odatv, CHP Milletvekili Mustafa Balbay’a bu kurultayda aday olup olmayacağını sordu. Balbay, bu kurultayda Genel Başkan adayı olmadığını söyledi.

“PARTİ İÇİ MUHALEFET OLMADIM”

Parti Meclisi’ne aday olacağını belirten Balbay, kurultay’la ilgili düşüncelerini aktardı. Balbay şu ifadeleri kullandı:

“Parti tabanının genel değerlendirmesi Gezi süreci, HAYIR kampanyası, Adalet Yürüyüşü ve Adalet Kurultayı ile ivme kazanan mücadelenin yükseltilerek devam etmesi yönünde.

Önümüzdeki kurultayda oluşacak yönetim 2019’da 3 seçimin sorumluluğunu üstlenecek. Bu süreçte kurultay delegelerimizin mührü ile oluşacak Parti Meclisi’nde olmak istiyorum. 2016 yılında 35. olağan kurultayda Genel başkanlığa aday oldum, ancak hiçbir zaman parti içi muhalefet olmadım. Kurultayın seçeceği genel başkanın liderliğinde hep birlikte geleceğe yürüyeceğiz. Hiçbirimiz, hepimiz kadar güçlü değiliz.”