Gündem
Giriş Tarihi : 18-04-2022 10:10

Mustafa Destici: Mültecilerin Türkiye’ye ekonomik bir faturası yok

BBP Lideri Mustafa Destici, "Göçmenlerin Türkiye’ye ekonomik faturası yok" dedi.

Mustafa Destici: Mültecilerin Türkiye’ye ekonomik bir faturası yok

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, tv100’de Pınar Işık Ardor’un konuğu oldu. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mustafa Destici, Pınar Işık Ardor’un son dönemlerde sosyal medya platformlarında dolaşan mültecilerin taciz videoları ve mültecilerin Türkiye’nin durumu hakkında soruya yanıt verdi. 

Mustafa Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2019 yılında, “Sığınmacılar için harcadığımız para 40 milyar doları aşmış durumda” açıklamasın karşın mültecilerin Türkiye’ye ekonomik bir faturası olmadığını iddia etti. 

Destici’nin açıklaması şöyle: 

“Meseleye ekonomiden ziyade bir demografik yapının tehdit edilmesi ve daha sonra bu mültecilerin Türkiye’nin başına kaos açma endişesi taşıyorum. Yanlış bir algı oluşturuluyor. Mültecilerin Türkiye’ye ekonomik bir faturası yok. Artı eksi hesabı yaptığınızda… Akşam Konya’da ekonomi profesörleri ile konuştuk. Orada da söylendi bunun ekonomik faturası yok. Ama demografik yapının tehdit edilmesi ve kaos ortamı oluşturup kriz çıkarmak isteyenlerin elinde koz olarak kullanılabilir. Önerim Suriye’de savaş bittiğinde geri göndermeliler. Katkı yapmayanı boşta gezeni huzuru bozanı göndereceğiz.”

Odatv.com

AdminAdmin