Ekonomi
Giriş Tarihi : 16-02-2016 16:50   Güncelleme : 16-02-2016 16:50

Nazarbayev: Küresel kriz uzun süre daha devam edecek

ALMATI - Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, küresel düzeyde yaşanan ekonomik krizin uzun süre daha devam edeceğini söyledi

Nazarbayev: Küresel kriz uzun süre daha devam edecek
ALMATI - Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, küresel düzeyde yaşanan ekonomik krizin uzun süre daha devam edeceğini söyledi. Nazarbayev, Almatı şehrinde işadamları ile yaptığı toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Bütün dünyada ekonomik krizin son derece ciddi bir düzeyde olduğunu ifade eden Nursultan Nazarbayev, Kazakistan olarak ekonomik krizin en az zararla atlatılması için hükümetin ek önlemler aldığını belirtti.

Ülkeye yabancı yatırım çekmek için yeni bir takım çalışmaların yapılması gerektiğine dikkat çeken Nazarbayev, ülke olarak doğal kaynaklar dışında yeni iş alanları oluşturulmasının zaruriyetini dile getirdi.
Ülkenin kalkınması için birçok projenin krize rağmen devam ettiğini dile getiren Nazarbayev, bu projelerin hayata geçirilmesi için en uygun finans kaynaklarının kullanılmasının son derece önemli olduğunu vurguladı.

Kazakistan Merkez Bankası’nın KOBİ’lerin gelişmesi için önemli bir görev üstlendiğini söyleyen Nazarbayev, banka fonlarının sadece ihtiyaç sahiplerine verilmesi gerektiğini dile getirdi.

AdminAdmin