Siyaset
Giriş Tarihi : 30-01-2020 15:07   Güncelleme : 30-01-2020 15:10
Abone ol

O İsim İl Kongresine Aday Olduğunu Açıkladı!

CHP'de İlçe Kongreleri sona erdikten sonra gözler İl Kongelerine çevrildi.

O İsim İl Kongresine Aday Olduğunu Açıkladı!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Örgütü’nde ilçe kongreleri tamamlanırken, gözler 8 Şubat’ta yapılacak olan il kongresine çevrildi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun tam desteğini aldığı iddia edilen İl Başkanı Deniz Yücel henüz adaylık açıklaması yapmazken, kulislerde Yücel'in kongreye tek aday olarak girmesi ağırlık kazanmıştı.

CHP İzmir'de kongre öncesi sürpriz bir adaylık çıkışı geldi.

CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Cüneyt Oğuz, Gerçekizmir’e yaptığı açıklamada il başkan adayı olduğunu duyurdu. Cüneyt Oğuz şunları söyledi; “Uzun zamandan beri örgütlerden telkin vardı il başkan adayı olmam konusunda. Gelişmeleri izledim. Gelmiş olduğumuz noktada aday olma kararı aldım. 37. Olağan Kongrede CHP İzmir İl Başkanlığına adayım. İzmir’i adaysız bırakmamak için adayım. Toplumlar İzmir’de hep uzlaşarak bir arada yaşadı. Paylaşımcı demokrasi kültürünü devam ettirmek için, İzmir’e gerçekten layıkıyla bir kongre yaşatmak için adayım.  İl başkanlığını yapabilecek donanıma sahibim. Bunu geride kalan 2 yıllık görev süremde gösterdiğimi düşünüyorum. Mevcut durumdan daha iyi yapacağıma inandığım için adayım.” Oğuz, CHP İzmir'de Ekonomi Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyor. Oğuz ilçe turuna çıkarken, metropoldeki ilçe başkanlarına ziyaret gerçekleştirmeye başladı.

Kaynak : Gerçekİzmir