Dünya
Giriş Tarihi : 15-07-2016 06:08   Güncelleme : 15-07-2016 06:08
Abone ol

Obama’dan ilk açıklama! Fransa’nın yanındayız

ABD Başkanı Barack Obama, Fransa’nın Nice kentinde düzenlenen terör saldırısını kınadı. Obama, saldırı karşısında en eski müttefikleri Fransa ile dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Obama’dan ilk açıklama! Fransa’nın yanındayız

ABD Başkanı Obama, yaptığı yazılı açıklamada, Nice kentinde çok sayıda insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olan korkunç terör saldırısını en güçlü şekilde kınadığını ifade etti. 

Fransız yetkililere, saldırının soruşturulması konusunda ihtiyaç duyulması halinde her türlü yardıma hazır olduklarını ilettiklerini aktaran Obama, saldırı karşısında en eski müttefikleri Fransa ile dayanışma içinde olduklarını belirtti.

Dualarının, hayatlarını kaybedenlerin aileleriyle olduğunu ifade eden Obama, yaralılara da acil şifalar diledi. 

AB Konseyi Başkanı Donald Tusk da terör saldırısına ilişkin yayınladığı mesajında, "Bunun hüzünlü noktası; saldırıya uğrayanların, özgürlüğü, eşitliği ve kardeşliği kutlayan insanlar olması. Hepimiz, şiddete ve nefrete karşı mücadelede mağdurların aileleri, Fransız halkı ve hükümetiyle birlikteyiz." ifadelerini kullandı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı ise Nice'de bulunan vatandaşları için seyahat uyarısını güncelledi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, bölgede bulunan vatandaşların, Fransız yetkililerin uyarılarını dikkate almaları istendi.

Cihan