Eğitim
Giriş Tarihi : 13-07-2021 13:29   Güncelleme : 13-07-2021 13:29
Abone ol

Okul öncesi eğitim kurumları federasyonlaştı

Adana , Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Hatay, İstanbul, Kocaeli ve Konya'da aynı amaç doğrultusunda faaliyet gösteren 11 dernek başkanı Ankara'da bir araya gelerek sivil toplum kuruluşu bilinci ve anayasal hakka dayanarak okul öncesi alanında, ''Tüm Okul Öncesi Eğitim Kurumları ve Çocuk Kulüpleri Federasyonu (TOKEFED)'i kurdu.

Okul öncesi eğitim kurumları federasyonlaştı

Okul öncesi eğitim alanında Türkiye'de ilk federasyon olduklarını belirten kurucu üyelerinden Adana ADOK-DER Başkanı Gülay Morgül, amaçlarının, bu alandaki eğitim kurumlarının yaygınlaşmasını sağlamak, Okul öncesi eğitim ve  çocuk kulüplerinin kalite standartlarını yükseltmek, toplumdaki bilincini artırmak, geleceğimiz olan çocuklarımıza milli değerlerimiz doğrultusunda eğitim verilmesini sağlamak ve ilgili bakanlıklarla işbirliği ile sektörel sorunların çözümünde etkin rol alma amacı taşıdığını ifade etti.

Morgül, Federasyonun aynı zamanda uluslararası alanda akademik çalışmalar yaparak, çeşitli projelerde yer alıp, ülkemizi temsil etme adına misyonunda belirlediği hedeflerine ulaşmak için kurucu derneklerle işbirliği içerisinde emin adımlarla yola çıkmaya hazır olduklarını söyledi.

ADOK-DER Başkanı Gülay Morgül, Federasyonun kurulmasıyla birlikte Okul Öncesi Eğitim Kurumlarının standartlarını yükseltmek adına pek çok projeye imza imza atacak olmalarından dolayı heyecan duyduklarını ifade etti. Morgül, kurucu üye dernek olmanın gururunu üyelerimizle birlikte yaşadıklarını ifade ederek federasyonun Adana'ya ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederek, ''Federasyonun kuruluş aşamasında katkı sunan tüm derneklere ve yetkililere teşekkür ediyoruz. bundan sonra çalışmalarımızı titizlikle sürdürerek çocuklarımıza iyi bir gelecek bırakılması için elimizden gelen gayreti göstereceğiz '' dedi.

TOKOFED Başkanlığına Nilay Akbaş getirildi. 

Ajans Bizim