Gündem
Giriş Tarihi : 11-11-2020 16:30   Güncelleme : 11-11-2020 16:30
Abone ol

Ömer Çelik'ten jet yanıt:' Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız...'

Ümit Özdağ'ın İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'ın “6 aydan bu yana AKP Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik’in başkanlığında yeni bir anayasa komisyonu çalışmalara katıldığı” iddialarına AKP'den yanıt geldi.

Ömer Çelik'ten jet yanıt:' Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız...'

İYİ Parti'de ihracı istenen İstanbul Millietvekili Ümit Özdağ, "İYİ Parti yetkili kurullarının bilgisi dışında AKP ile yeni bir anayasa üzerinde çalıştığıdır. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz, Ankara’da katıldığı değişik toplantılarda “6 aydan bu yana AKP Genel Başkan yardımcısı Ömer Çelik’in başkanlığında yeni bir anayasa komisyonu çalışmalara katıldığını” ifade etmektedir." dedi.

Bu iddiaya AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten yanıt geldi. Çelik "Ümit Özdağ adlı şahıs ahlaksız bir yalan söylemiş. İsmimi de anarak Ak Parti ile İYİ Parti arasında bir süredir gizli görüşmeler ve gizli bir yeni anayasa çalışması yapıldığı şeklinde tamamen uydurma olan, hiçbir gerçekliğe dayanmayan bir açıklama yapmıştır. Ümit Özdağ’ın bu iftirası en hafif tabirle utanmazlıktır. Yalan yanlış sözlerle şahsımı hedef alması siyaset değil, ahlaksızlıktır" dedi.