Siyaset
Giriş Tarihi : 16-05-2019 15:21

Önerge ile Gündeme Getirdiği Mahalle Heyelanda Yıkıldı

Mustafa ADIGÜZEL Ekler 15:17 (5 dakika önce) Alıcı: Mustafa ÖNERGE İLE GÜNDEME GETİRDİĞİ MAHALLE HEYELANDA YIKILDI KONUYU DAHA ÖNCE GÜNDEME GETİREN ADIGÜZEL: “ORDU’DA BU DURUMDA BAŞKA MAHALLELERİMİZ DE VAR”

Önerge ile Gündeme Getirdiği Mahalle Heyelanda Yıkıldı

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel’in 18 Mart 2019’da soru önergesi ile gündeme getirdiği Ordu, Aybastı İlçesi Sağlık Mahallesi heyelanda yıkıldı. Konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na soran ve acil önlem alınmasını isteyen Adıgüzel, önergesine bu tarihe kadar cevap alamamıştı.

Önergelerinin bakanlar tarafından dikkate alınmayarak yanıtsız bırakılmaması gerektiğini, Meclis’in bir görevinin de denetleme olduğunu hatırlatan Adıgüzel, Ordu genelinde pek çok ilçede yıkılan Sağlık Mahallesi gibi başka riskli mahalleler olduğunu söyledi. Özellikle, Kumru İlçesi Karacalı Mahallesi, İkizce İlçesi Fatih Mahallesi ve Gölköy İlçesi Sarıca, Kale ve Çetilli Mahallelerine benzeri acil durum olduğunu hatırlattı. Gölköy ilçesindeki heyelan riski için verdiği önergenin ise Ocak ayından beri yanıtsız olduğunu belirtti.