Gündem
Giriş Tarihi : 18-07-2016 17:56   Güncelleme : 18-07-2016 17:56

Otele yapılan saldırının faillerinin bulunması için kriz masası oluşturuldu

Muğla'da darbeye destek veren kamu görevlilerinin belirlenmesi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yapılan saldırının sorumlularının bulunması amacıyla kriz masası oluşturuldu.

Otele yapılan saldırının faillerinin bulunması için kriz masası oluşturuldu

Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında, Muğla İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Halil Çelik, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Ertan Sarıkaya ve Marmaris İlçe Jandarma Komutanı Selçuk Apaydın'ın katılımıyla gerçekleşen toplantı sonrası, yazılı açıklama yayımlandı.

Muğla Valiliği'nce yapılan açıklamada, 34 kamu görevlisinin açığa alındığı, 3 hakimin de çıkarıldıkları mahkemece tutuklandığı belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Muğla genelinde yürütülen FETÖ/PDY operasyonları kapsamında bugün itibarı ile 1 kaymakam, 29 çeşitli rütbelerdeki emniyet personeli, İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli 2 subay, 1 ast subay, 1 uzman çavuş açığa alınarak kimlik ve silahlarına el konuldu. Ayrıca 3 hakim çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Gözaltına alınan 3 hakimin işlemleri halen devam etmektedir." denildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yapılan saldırıdan ötürü yakalanıp gözaltına alınan astsubay ve subaylar hakkında ise şu bilgiler verildi:
"Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele yapılan saldırı ile alakalı olarak, Hava Yarbay Yücel Ekizoğlu Dalaman'da, Deniz Tuğamiral Namık Alper, Astsubay Üst Çavuş Yakup Özcan ve Ekrem Benli Marmaris'te, Pilot Kıdemli Albay Cenk Bahadır Avcı ve Pilot Üst Teğmen Haydar Murat Özden Bodrum'da, Kurmay Albay Murat Dağlı Kara, Havacı Yarbay Davut Uçum, Hava Kurmay Albay Ali Aktürk, Ege Ordu Kurmay Albay Zeki Göçmen, Kara Yüzbaşı Mehmet Cantaz, Kara Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak ve Ahmet Koçan İzmir'de yakalandı."

MARMARİS'E KOBRA VE KOMANDO TAKVİYESİ YAPILDI

Öte yandan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişiminde bulunmak için gittikleri Marmaris'te girdikleri çatışmada 2 polisi şehit ettikten sonra ormanlık ve dağlık alana kaçan darbeci askerlerin bulunması için yürütülen arama çalışmalarının genişletilerek sürdüğü kaydedildi. Bu konu ile ilgili olarak açıklamada, "Arama çalışmalarına, Marmaris'te görevli emniyet güçlerinin yanı sıra Bingöl, İzmir ve Muğla Polis Özel Harekat Kuvvetleri ile Bornova 2. Jandarma Komando Tugayı'ndan 3 bölük asker ve Muğla Asayiş Komando Bölüğü komandolarından oluşan geniş bir arama tarama ekibi katılıyor. Devam eden operasyonda otel saldırısına katıldığı değerlendirilen 2 hain ele geçirilmiş, diğerlerinin yakalanmasına yönelik çalışmalar titizlikle devam etmektedir." denildi.

 
CİHAN
AdminAdmin