Gündem
Giriş Tarihi : 27-03-2021 21:20   Güncelleme : 27-03-2021 21:20
Abone ol

Oyuncular Sendikası: ''Kamu otoritesi, haklı taleplerimize acil kulak vermeli''

Oyuncular Sendikası, kamu otoritelerinin, tiyatrocunun haklı taleplerine acil kulak vermesini beklediklerini açıkladı, ''Sahneler, seyirciler ve alkışlar bizi bekler. Kavuşacağız'' dedi.

Oyuncular Sendikası: ''Kamu otoritesi, haklı taleplerimize acil kulak vermeli''

Oyuncular Sendikası'nca, Dünya Tiyatro Günü nedeniyle yapılan açıklamada, pandemi nedeniyle sahneden ve seyirciden uzak kaldıkları ifade edilerek, söyle denildi:

''Dileriz kamu otoritelerinin tiyatro ve tiyatro emekçilerinin haklı taleplerine kulak verdiği, bir an önce acil ve kapsayıcı çözümler üreteceği bir yıl geçiririz. Geçtiğimiz yıldan bugüne belirsizlikler hepimizi yordu, ancak umudu tüketmedik, dayanışmadan, yan yana durmaktan vazgeçmedik. Kişisel girişimle, ortak akılla, gönüllüler ve gizli kahramanlarla dayanışma ağları oluşturduk. Yoktan var ettik, birbirimize sahip çıkmaya çalıştık. Büyük dertlerimize küçük de olsa merhem olmaya çalıştık.''

Tiyatronun, tüm savaşlardan, afetlerden ve salgınlardan sonra ayakta ve hayatta kalmayı başardığı vurgulanan açıklamada, ''Bugünlerden de dayanışma ile geçeceğiz. Sahneler, seyirciler ve alkışlar bizi bekler. Kavuşacağız'' denildi.

Ajans Bizim