Gündem
Giriş Tarihi : 12-04-2016 18:50   Güncelleme : 12-04-2016 18:50

Özgecan'ın katil zanlısının cenazesi hala defnedilemedi

MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan'ın, cezaevinde öldürülen katili Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi, yaşanan yer krizinden dolayı hala defnedilemedi

Özgecan'ın katil zanlısının cenazesi hala defnedilemedi
MERSİN - Mersin'in Tarsus ilçesinde öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Arslan'ın, cezaevinde öldürülen katili Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi, yaşanan yer krizinden dolayı hala defnedilemedi.

Adana'da cezaevinde uğradığı saldırıda ölen, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili davada ağırlaştırmış müebbet hapis cezasına çarptırılan hükümlülerden Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesi, Tarsus'ta kabul edilmemesi üzerine tekrar Adana'ya gönderilince cenaze krizi yaşandı.

Yaşanan bu durum üzerinde Ahmet Suphi Altındöken'in annesi Naciye Tan, oğlunun cenazesini kendi köyü olan Tarsus'un Kocaköy Mahallesi'ne defnetmek istedi. Kendi mahallelerine defnedileceği haberini alana Kocaköy Mahallesi Muhtarı Rıfat Öcalan, mezarlığı kilitleyerek cenazenin mahallesinde gömülmesine izin vermeyeceğini söyledi.
Muhtar Rıfat Öcalan, gazetecilerin soruları üzerine yaptığı açıklamada, "İnsanlık suçu, canlı canlı insanın bileğini kesmek. Mezarlığa koymama gibi yetkisine sahibim. Bu köy benim. Bu köyde ben yaşıyorum. Ben Suphi'yi basından takip ettim, tanımıyorum. Annesi bu köyden değil. Bu köyden yakından uzaktan ilgileri yok. Ninesi bu köylü. Kadavra yapsın. Devletin kadavraya ihtiyacı var. Kesinlikle buraya defnedilmesini istemiyoruz. " dedi.

Kocaköy Mahallesi'ne defnedileceği haberleri üzerine jandarma ekipleri mahallede geniş güvenlik önlemi aldı. Yaşanan bu durumdan dolayı ailenin bu karardan vazgeçtiği öğrenilirken, Ahmet Suphi Altındöken'in cenazesinin hala Adana'daki bir hastanenin morgunda bekletildiği öğrenildi.
Cihan [gallery ids="40125,40126,40127,40128"]
AdminAdmin