Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 21-03-2017 11:56   Güncelleme : 21-03-2017 11:56
Abone ol

Parklar Yenileniyor

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, parkları yenileme çalışmalarına devam ediyor. Edirne Belediyesi’nin sorumluluk alanı içerisinde yer alan 29 adet fitness ve 69 adet çocuk oyun grubunun zemin düzenlemesi yapıldı, eskiyen oyun grupları yenileriyle değiştirildi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, parkların yenilenmesine devam edileceğini söyledi.

Parklar Yenileniyor

Bahar ayının gelmesiyle birlikte çocukların daha sağlıklı ortamda vakit geçirebilmesi adına Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri parklarda yenileme çalışmalarına başladı. Ekipler, bugüne kadar sorumluluk alanı içerisinde yer alan 29 adet fitness ve 69 adet çocuk oyun grubu zemin düzenlemesinde 434,5 metrekare kaba kum, 640 litre yağlı boya kullandı.

Ekipler ayrıca bakım ve onarım çalışmaları kapsamında arızalı ve kırık olan 36 adet salıncak, 5 adet kaydırak, 3 adet salıncak, 5 adet kaydırak, 3 adet oyun grubu çatısı, 5 adet metal korkuluk, 8 adet plastik korkuluk ve 16 adet tahterevalli oyuncağı yenisiyle değiştirildi.

Kırık olan parçalara kaynak işlemi yapan ekipler, eksik olan parçaları da metal işler atölyesinde tamamladı.

                Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, çocukların daha sağlıklı ortamda vakit geçirebilmeleri için yenileme çalışmalarının devam edeceğini söyledi.