Gündem
Giriş Tarihi : 14-03-2021 01:03   Güncelleme : 14-03-2021 01:03
Abone ol

Polis, gece evlerde misafir denetimi yaptı

Amasya'nın Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçede evlerde gece misafir kontrolü yaptı.

Polis, gece evlerde misafir denetimi yaptı

Amasya'nın Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ilçede evlerde gece misafir denetimi yaptı. 

Amasya’nın Suluova İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Korona virüs vakalarının artması üzerine vatandaşların misafirlik ve ev ziyaretlerinin yasaklanmasının ardından, evlerde misafir denetimi yaparak, hane sahiplerine misafirlik ve ev ziyaretlerinin yasaklandığını hatırlattı, ayrıca vatandaşlara kurallara uymaları konusunda uyarılarda bulundu. 

6 Ekip ile Suluova 1., 2. ve 3. Etap TOKİ ile Şeker Park, Kartal Sitesi başta olmak üzere, ilçenin değişik bölgelerinde denetimlerde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptığı denetimlerde, vaka artışlarına dikkati çekerek tüm vatandaşları, çok yüksek riskli iller sıralamasında kırmızı grupta yer alan Amasya merkez ve ilçelerinde topyekun, 1 ay boyunca tedbirlere uymada tam bir hassasiyet ve kararlılığa davet etti.

Denetimlerde vatandaşlara, il ve ilçe genelinde korona virüs vakalarındaki artışlar yüzünden, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca misafirliklerin, toplu oturmaların, aktivitelerin ve ev ziyaretlerinin yasaklandığını hatırlatan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ”Vaka artışları önlemek için her olasılığı değerlendirip bu şekilde bir uygulama yapıyoruz. Misafirliğe gitmezseniz, misafir kabul etmezseniz seviniriz. Bu hastalığı kurallara uyarak beraber mücadele edersek yenebileceğimizi düşünüyoruz. Bizler halkımızın sağlığı için varız. Denetimlerimiz gece gündüz devam edecek” diye konuştu.

Bu uygulamanın gayet güzel ve yerinde olduğunu söyleyen vatandaşlardan Zülfü Arslan, ”Site girişlerinde de yazılı uyarılar mevcut. Bizde ailece dikkat ediyoruz. Bu salgının yayılmasını belirtilen tedbirlere toplum olarak hassasiyetle uyarsak önleyebilir ancak. Her şey bizlerde bitiyor. Onun için daha duyarlı davranmalı ve bizlerin sağlığını korumaya yönelik alınan kurallara uymalıyız. İnşallah vatandaşımızda duyarlı olur ve bu hastalığın önüne en kısa zamanda geçilir” dedi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri gece boyunca evleri dolaşıp misafir kontrolü yaptı. Misafirliğe gidilmemesi ve misafir kabul edilmemesi yönünde tavsiyelerde bulundu, misafirliğe giden ve kabul edenin cezai sorumluluğu olduğunu ve Hıfzıssıhha Kanununa göre 3.150 lira cezaya maruz kalabileceklerini hatırlattı. 

Ajans Bizim