Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 02-06-2017 13:35   Güncelleme : 02-06-2017 13:35
Abone ol

Projeler Elektronik Ortamda Paylaşılacak

Mimari projelerin elektronik ortamda alınması ile ilgili protokol Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Tapu ve Kadastro 18. Bölge Müdürü Süleyman Özen arasında imzalandı. Protokol ile mimari projeler tapu müdürlüklerine sadece elektronik ortamda gönderilecek.

Projeler Elektronik Ortamda Paylaşılacak

Protokol imza töreninde konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, protokol ile mimari projelerin tapu müdürlüğüne gönderilmesine yönelik prosedürlerin ortadan kalktığını ve kurumlar arası iletişimin daha sağlıklı ve hızlı bir hal alacağını belirtti.
Başkan Gümüş, “Projelerin elektronik ortamda gönderilmesi ile gereksiz proje çoğaltılmasının önüne geçilerek, kurumlarının iş yükünün hafiflemesi sağlanacak ayrıca arşiv alanları da daha verimli kullanılacak” dedi.

Tapu ve Kadastro 18. Bölge Müdürü Süleyman Özen, “Tapu müdürlüklerine ibraz edilen, proje mükellefi mimar tarafından yapılan ve ana gayrimenkulün maliki veya bütün paydaşları tarafından imzalanan, Menteşe Belediyesi tarafından onaylanan projenin sadece elektronik ortamda tapu müdürlüğümüze gönderilmesi uygulaması sayın başkanımızla imzaladığımız bu protokol ile hayata geçmiştir. Tapu müdürlüğümüze doğru ve güvenilir projenin taranmak suretiyle elektronik ortamdan gönderilmesi hem kurumlarımız hem de vatandaşlarımız için güvenli, kolay ve zaman kazandırıcı olacaktır” dedi.