Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 21-05-2019 11:16   Güncelleme : 21-05-2019 11:18
Abone ol

Ramazan ayında KidZania’da yok yok

Çocuklara özlenen Ramazan adetlerini sunan Çocuklar Ülkesi KidZania, özel bir program hazırladı. Çocukların 100’den fazla mesleği deneyimlediği KidZania’da; Ramazan ayı boyunca Hacivat ile Karagöz oyunları, folklor dansları ve davul gösterileri ile birbirinden eğlenceli atölye çalışmaları gerçekleşecek.

Ramazan ayında KidZania’da yok yok

Bu yıl 5’inci yaşını kutlayan KidZania’da çocuklar, yetişkinlerin dünyasına adım atarak farklı iş alanlarını tanıma, meslekleri deneyimleme ve sorumluluk alma fırsatını yakalıyor. Çocukların 65 aktivite alanında 100’den fazla mesleği deneyimlediği; eğlenirken öğrendiği; aynı zamanda motor, fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirdiği KidZania, Ramazan ayı dolasıyla minik misafirlerine unutulmaz bir Ramazan eğlencesi sunuyor. Ramazan ayı boyunca ebeveynler 10 aktiviteye çocukları ile birlikte katılabiliyor ya da 7 yaşından büyük çocuklarını KidZitter’lara emanet ederek alan dışında kendilerine zaman ayırabiliyor.

Çocukların çevre, sürdürülebilirlik, finansal okuryazarlık, ekip çalışması, sorumluluk bilinci, özgüven gibi kazanımlarla gerçek dünyanın bir simülasyonu ile geleceğe hazırlanığı KidZania’da Ramazan ayına özel olarak gölge oyunlarının en popüler iki karakteri Hacivat ve Karagöz, çocuklar için sahnede olacak, folklor ekibinin renkli gösterileri ve davul şovları keyfili anlar yaşatacak. Çocuklar ayrıca Sanat Atölyesi’nde birbirinden eğlenceli aktivitelere katılıp Şefler Akademisi’nde Ramazan’ın favori lezzeti olan pide yapıp afiyetle yiyecek. Vazgeçilmez sokak oyunları da tüm Ramazan boyunca KidZania Meydanı’nda oynanacak. 

Ramazan ayı boyunca pazartesi günleri dışında hafta içleri 10.00 ila 16.00, hafta sonları 10.00 ila 19.00 saatleri arasında açık olan KidZania İstanbul; Ramazan Bayramı’nın ilk günü 13.00’da, diğer günler ise 10.00’da kapılarını açıp 20.00’a kadar çocuklara ve ebeveynlerine unutulmaz anılar kazandıracak.