Spor
Giriş Tarihi : 27-05-2016 01:22   Güncelleme : 27-05-2016 01:22
Abone ol

Riekerink: En büyük tebrik taraftarlarımıza

Ziraat Türkiye Kupası'nın Antalya'da oynanan finalinde Fenerbahçe'yi 1-0 yenerek kupayı kazanan Galatasaray'da Teknik Direktör Jan Olde Riekerink, en büyük tebriği sarı kırmızılı taraftarlara gönderdi.

Riekerink: En büyük tebrik taraftarlarımıza

Ziraat Türkiye Kupası zaferinin ardından açıklamalarda bulunan Hollandalı teknik direktör Jan Olde Riekerink, "En büyük tebrik bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan taraftarlarımıza." dedi.

Maçtan sonra kupanın yayıncı kuruluşu atv'ye konuşan Jan Olde Riekerink, "Çok önemli bir zafer. Her konuda dominant olan bir Galatasaray vardı ilk yarıda. Orta sahada iki oyuncuları vardı ve onu iyi kullandık. İkinci yarıda Wesley'i çıkardık ve Chedjou'yu koyduk. Daha kontrollü oynamaya başladık." diyerek, şöyle devam etti:

"İkinci yarıda takım olarak iyi defans yapan bir Galatasaray vardı. Özellikle maçın son dakikalarında tamamen defansa odaklanmış bir Galatasaray vardı. Rakibimiz uzun bir takım, Kjaer'i ileriye gönderdiler, biz de Chedjou'yu geriye çekerek 5 defansa döndük. Bütün oyuncularıma, sağlık ekibine, teknik ekibe teşekkür ediyorum. İnanılmaz gururlandırdılar 3 aydır beni. Benimle aynı yöne gittiler, özellikle oyunculara, ama herkese teşekkür ediyorum.

Çok önemli bir sonuç ama, 3 aydır bir şeyler yapıyorsunuz, bir şeylere katlanıyorsunuz ve sonuç olarak böyle güzel bir şey geliyor. Çok önemli bu. Bugün en büyük tebriği taraftarımız hak ediyor. Bu kadar güzel bir atmosfer. Galatasaray taraftarı büyük bir alkışı hak ediyor."

Fenerbahçe'nin kupa törenine çıkmamasının sorulması üzerine ise "Bunu onlara sorun, onların kararı." sözleri ile cevapsız bırakan teknik adam, takımda kalıp kalmayacağı ve yeni sezondaki geleceği ile ilgili ise "Burada kararı verecek olan yöneticilerimiz ve başkanımız. Ben karar vermeyeceğim, kararı onlara bırakmak gerekiyor." diye cevap verdi.

CHA