Eğitim
Giriş Tarihi : 05-04-2022 12:22

Rus Ordusunu Dize Getiren Kadın

Savaş başladığından beri Ukrayna'da ön cephede savaşan keskinci nişancı kadın, ülkede ulusal kahraman haline geldi. Rus askerleri arasında kötü bir şöhreti olduğu bilinen "Kömür" lakaplı kadın, "Bunlar insan değil, faşistler bile onlar kadar aşağılık değil. Onları yenmeliyiz" diye konuştu.

Rus Ordusunu Dize Getiren Kadın

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal operasyonu 41'inci gününde devam ederken "Kömür" lakaplı keskin nişancı, Ukrayna’da gündem oldu. Savaş başladığından beri ön cephede savaşan ve gerçek kimliği belirlenemeyen kadın, ulusal kahraman haline geldi.

Kimliğini gizlemek için yüzünü göstermeyen kadının Rus askerleri arasında ise kötü bir şöhreti olduğu biliniyor. Gerçek kimliği bilinmemekle birlikte, Rus güçlerine karşı Ukrayna direnişinin bir sembolü haline geldi.

kes.jpg

'ONLARLA SONUNA KADAR SAVAŞACAĞIZ'

The Times gazetesi, keskin nişancı kadının Ukrayna birliklerine çağrı yaptığını ve ön cephede savaştığını yazdı. Kömür, Rus birlikleri ile ilgili "Bunlar insan değil, faşistler bile onlar kadar aşağılık değil. Onları yenmeliyiz" diyerek onlarla sonuna kadar savaşacağını söyledi.

KARAR

AdminAdmin