Gündem
Giriş Tarihi : 02-06-2019 17:14

Saadet Partisi'nden Süleyman Soylu'ya Necmettin Erbakan'lı 'Milli Görüş' kapağı

Süleyman Soylu'nun açıklamalarına yanıt Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim'den geldi.

Saadet Partisi'nden Süleyman Soylu'ya Necmettin Erbakan'lı 'Milli Görüş' kapağı

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun açıklamalarına verdiği yanıtla dikkat çekti. 

1 Mart yerel seçimleri öncesi Saadet Partisi'ni terör örgütleri ile ittifak yapmakla suçlayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün katıldığı bir programda AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın, Saadet Partililere daha yakın olduğunu savunmuştu.

Soylu, "Saadet Partili kardeşlerimiz Binali abiyle aynı evde büyüdüler. Binali abi, Saadet Partili kardeşlerimize Ekrem İmamoğlu’ndan daha yakındır. Hem birbirlerini daha iyi anlayabilmeleri açısından, birbirlerini daha iyi hissedebilmeleri açısından, bir de bugüne kadar yaptıkları açısından çok daha yakındır" ifadelerini kullanmıştı.

"DÜN DÜNDÜR, BUGÜN BUGÜNDÜR..."

Süleyman Soylu'nun bu sözlerine, Saadet Partisi ise bir yanıt verdi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Sevim, Soylu'ya, Milli Görüş’ün merhum lideri Necmettin Erbakan'ın bir sözüyle karşılık verdi.

Başkan Sevim, Bakan Soylu'nun tweetini alıntıladığı paylaşıma, "Saadet Partili kardeşlerim diyen S. Soylu, dizinin dibinde yetiştiği Demirel'in eski bir sözünü hatırlattı bizlere: Dün dündür, bugün bugündür... Biz de Erbakan Hocamız'ın bir sözünü hatırlatalım o halde: Dünyada iki Milli Görüşçü kalsa; biri aday olur, öteki de ona oy verir" notunu düştü.