Gündem
Giriş Tarihi : 05-07-2021 16:13   Güncelleme : 05-07-2021 16:13

Şaka videosu için soruşturma

Kütahya'da otobüs terminalindeki aşı merkezindeki görevlilerin hazırlayıp paylaştığı şaka videosu için soruşturma açıldı. Alınan bilgiye göre, otobüs terminalindeki aşı uygulama merkezindeki görevliler, yolcu bileti satmaya çalışanların ''İstanbul, İstanbul... Ankara'' diye çağırmalarından esinlenerek 15 saniyelik video çektiler. Videoda bir sağlık görevlisi ''Sinovac, Sinovac... Biontech'' diye yolcu bileti satmaya çalışan görevliye benzer hareketlerle şaka yapıyor.

Şaka videosu için soruşturma

Video sosyal medyada paylaşıldıktan kısa süre sonra çok sayıda beğeni aldı ve yeniden paylaşıldı. 

Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü ise video hazırlayanlar hakkında ''maksatı aşarak, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet verdikleri'' gerekçesiyle soruşturma başlatıldığını duyurdu. 

Sağlık Müdürlüğünden apılan açıklamada, ''03 Temmuz 2021 tarihinde Kütahya Otobüs Terminali Aşı Uygulama Merkezi'nde görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden etkilenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonlarından çekilerek çeşitli sosyal meda hesaplarından yayınlandığı görülmüştür. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellere gerekli idari soruşturma başlatılmış olup, sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir'' denildi. 

İl Sağlık Müdürlüğü açıklaması, kurumun resmi Twitter hesabından da paylaşıldı. Soruşturma duyurusu paylaşımı çok sayıda tepki yorumları geldi. Yapılan yorumlarda insanların şakalaşmasının soruşturma konusu yapılması eleştiriliyor. 

Ajans Bizim

AdminAdmin