Gündem
Giriş Tarihi : 01-03-2016 13:10   Güncelleme : 01-03-2016 13:10
Abone ol

Sakarya Baro Başkanı Kazan: Anayasal devlet ciddi bir tehlike altında

SAKARYA - Sakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan, Anayasa Mahkemesi’nin Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Anayasa Mahkemesi'nin kararına uymuyorum, tanımıyorum, saygı da duymuyorum’ sözlerinin anayasal devlet için bir ciddi bir tehlike olduğunu söyledi

Sakarya Baro Başkanı Kazan: Anayasal devlet ciddi bir tehlike altında
SAKARYA - Sakarya Barosu Başkanı Avukat Zafer Kazan, Anayasa Mahkemesi’nin Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Anayasa Mahkemesi'nin kararına uymuyorum, tanımıyorum, saygı da duymuyorum’ sözlerinin anayasal devlet için bir ciddi bir tehlike olduğunu söyledi.

Kazan, sosyal medyada hesabından yaptığı açıklamada, Türkiye’nin bırakın hukuk devletini bir kanun devleti bile olamadığını ifade etti. Baro Başkanı Kazan, Cumhurbaşkanın kalkıp ‘Anayasa Mahkemesi'nin kararına uymuyorum, tanımıyorum, saygı da duymuyorum" diyorsa, o ülkede anayasal devletin ciddi bir tehlike altında olduğunu vurguladı.

Anadolu'da, ne söylediğini bilmeyen, kendini kaybetmiş insanların taşkın davranışlarına karşı ‘aman ilişmeyin’ diye söylenen bir söz olduğunu hatırlatan Kazan, açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Ne diyelim şimdi ‘aman ilişmeyin’ mi diyelim? Kanun hükümsüz, yasaya saygı yok. Bırakın Hukuk devletini kanun devleti bile olamadık."
Cihan