Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 14-03-2021 11:35   Güncelleme : 14-03-2021 11:35
Abone ol

Salgınlar ve Sağlık Emekçilerini Anma Mekanı Tasarım Yarışması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Salgınlar ve Sağlık Emekçilerini Anma Mekanı Tasarım Yarışması düzenleyecek.

Salgınlar ve Sağlık Emekçilerini Anma Mekanı Tasarım Yarışması

Belediyenin  Resmi Gazete’de yayımlanan ilanına göre, Salgınlar ve Sağlık Emekçilerini Anma Mekanı Tasarım Yarışması, ait olduğu konu özelinde; kültür, sanat, bilim ve çevre değerlerinin rekabet yoluyla geliştirilmesine, çok sayıda seçenekten en ekonomik, en işlevsel ve yenilikçi çözümlerin seçilmesine, müelliflerinin saptanmasına ve güzel sanatların teşvikine, bu yönetmelik kapsamına giren mesleklerin gelişmesine, etik değerlerin yerleşmesine, uluslararası rekabet gücü kazanmalarına, uygun ortamı sağlamayı amaçlıyor.

Ön seçimli ulusal, ortakçıl yarışmanın alanı, İstanbul ili, Şişli ilçesinde yer alan Cumhuriyet Parkı olarak belirlendi. Yarışmanın konusu, belirtilen alanda salgınlar ve sağlık emekçileri için bir anma mekanı tasarlanması olarak tespit edildi.

Ön seçimine başvuru için son tarih 7 Nisan 2021 Çarşamba, posta yoluyla teslim alım için son tarih 9 Nisan 2021 Cuma olan yarışmanın kolokyum ve ödül töreni 31 Temmuz 2021 Cumartesi günü yapılacak.

Yarışmanın birincilik ödülü 120 bin lira, ikincilik ödülü 90 bin lira, üçüncülük ödülü 60 bin lira, birincilik mansiyon 40 bin, ikincilik mansiyon 35 bin, üçüncülük mansiyon 30 bin, dördüncülük mansiyon ödülü 25 bin, beşincilik ödülü 20 bin lira olarak belirlendi.

Ajans Bizim