Gündem
Giriş Tarihi : 17-03-2021 11:47   Güncelleme : 17-03-2021 11:47
Abone ol

Samsun haritada 'kıpkırmızı'

Vali Dağlı, koronavirüs vakalarında yüksek riskli illerin ilk sırasında yer alan Samsun'da, vatandaşların desteği olmadan mücadeleyi başarıya ulaştıramayacaklarını söyledi

Samsun haritada 'kıpkırmızı'

İllere göre haftalık vaka sayısı haritasında Samsun, 100 bin kişide 458,53 koronavirüs vakasıyla ilk sırada yer aldı.Çok yüksek riskli iller (kırmızı) arasında liste başına oturan Samsun'da vaka artışı geçen haftadan bu yana devam ediyor.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Bafra ve Yakakent ilçelerinde temaslarda bulundu. Yakakent ilçesine gerçekleştirilen ziyaret Covid-19 vaka sayılarındaki artışın sebepleri ve alınan tedbirlerin görüşüldüğü toplantıda, eş-dost, akraba, hasta, taziye vb. ziyaretlerin bu dönemde kesinlikle yapılmaması gerektiğini belirtti.

Vaka sayılarında yaşanan artışın önüne geçebilmek için toplumun tamamına sorumluluk düştüğünü söyleyen Dağlı, "Başta sağlık çalışanlarımız, kolluk kuvvetlerimiz olmak üzere hep birlikte korona virüsüne karşı bir mücadele veriyoruz. Kovid-19 haritasında kırmızı kategoride bulunan ilimizin görünümünü maviye yükseltmek ve sosyal hayatı bir an önce normale döndürmek bizlerin elinde, Samsunlu hemşehrilerimizin desteği olmadan bu mücadeleyi başarıya ulaştıramayız' diye konuştu.

Ajans Bizim