Kültür - Sanat
Giriş Tarihi : 28-06-2021 13:36   Güncelleme : 28-06-2021 14:24
Abone ol

Samsun'da sinema filmi çekim heyecanı

Senaristliğini ve yönetmenliğini Yunus Tüzen'in yaptığı Saba Film ve Türkel Film ortaklığıyla başrollerini Esat Deniz Abdaloğlu, Berkan Şal, Işıl Akpınar ve Abdullah Şahin'in üstlendiği “Keşkeden Hemen Önce'' adlı sinema filminin çekimleri Samsun’da başladı.

Samsun'da sinema filmi çekim heyecanı

Bireysel seçimlerin insan hayatının akışındaki rolünü irdeleyen film, karşına çıkan her zorluğun sınırlarını belirleyen ne sorusuna yanıt ararken, aile, dostluk ilişkileri ve toplumsal bakışın birey ekseninde sorgulanması ile yoğrulan bir süreci anlatıyor.  

Alzheimer olan bir baba ve ekseninde gelişen kurguların anlatıldığı ve gerçek yaşanmış bir olaydan esinlenen film, tamamlandıktan sonra bir çok uluslararası festivale katılmak için başvuru yapacak.

Tamamı Samsun'da çekilecek

Samsun’da İlkadım, Çarşamba ve Atakum İlçeleri sınırları içerisinde çekilen filmin ana castında Behzat Ç. Dizisi ile adından çokça söz ettiren Berkan Şal, tecrübeli oyuncu Abdullah Şahin,genç oyuncular Esat Abdaloğlu ve Işıl Akpınar paylaşıyor.

Genel koordinatörlüğünü Kadir Arslan’ın yaptığı filme Samsun Büyükşehir, Çarşamba, İlkadım ve Atakum belediyeleri destek oluyor.

''Keşkeden Hemen Önce'' filminin konusu, çekim alanları ve ulaşmak istediği kitle ile Samsun’un tanıtımına da katkıda bulunması bekleniyor.

Ajans Bizim