Ekonomi
Giriş Tarihi : 04-01-2022 16:01   Güncelleme : 04-01-2022 16:01
Abone ol

'Saray'a Değil Emekliye Zam Yapın'

CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir, emekliye ek zam çıkmamasına ilişkin konuştu.

'Saray'a Değil Emekliye Zam Yapın'

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon verilerini bugün açıkladı. 2021 yılının enflasyonu yüzde 36,08 olarak hesaplandı. Bununla birlikte memur, esnaf ve çiftçi emeklilerinin aylıklarına yapılacak zam oranları belli oldu. Öte yandan milyonlarca emeklinin gözü kabine toplantısındaydı ancak umulan olmadı. Milyonlarca emekli hayal kırıklığına uğradı ve kabine toplantısından ek zam çıkmadı.


“KİBRİN İKTİDARI ÜLKEYİ 20 YILDAN DAHA DA GERİYE GÖTÜRMEYİ BAŞARDI”
CHP Hopa İlçe Başkanı Şükrü Aydemir de emeklilere yapılan zam ve yapılmayan ek zam ile ilgili açıklamada bulundu. Başkan Aydemir şunları söyledi:
“TÜİK’in oranları gerçeği yansıtmasa da kötü durumu gizlemeye yetmedi. Yıllık enflasyon, Eylül 2002'den bu yana 19 yılın zirvesine yükseldi. Öte yandan açıklanan asgari ücret ve emekli maaşları da enflasyona yetişemedi. Milyonlarca insanın cebindeki para yarını görmeden eridi, bitti, kül oldu. Bugünlerin sorumlusu olan, yeni Türkiye diyerek geçmiş dönemlere kin kusan kibrin iktidarı, ülkeyi 20 yıldan daha da geriye götürmeyi başardı.”


“BUNUN ADI HALKA DÜŞMANLIKTIR”
“Milyonlarca emekli açıklanan rakamlar karşısında umutsuzca da olsa kabine toplantısını takip etti. Ancak hiç şaşırmadığımız şekilde hayal kırıklığına uğradılar. Çünkü halkımızın içinde Erdoğan adına bir umut kırıntısı ve bu iktidardan beklentisi kalmadı. Kendi maaşına belirli periyotlarla zam yapan saraydaki kibir abidesi, emekliye, emekçiye, milyonlarca insanı umursamadı. Bunun adı halka düşmanlıktır ve halka düşmanlık eden bu şahıs oturduğu o makamdan yapılacak ilk seçimle gidecek. Çünkü bu iktidar gitmeden, Erdoğan devri sona ermeden bu millete huzur, bolluk, mutluluk haram!”