Siyaset
Giriş Tarihi : 16-02-2022 13:54

Sarıgül: 'Ekonomik milliyetçilik, tam bağımsız Türkiye demektir'

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Amasya’da teşkilat, vatandaşlar ve basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Sarıgül: 'Ekonomik milliyetçilik, tam bağımsız Türkiye demektir'

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Ekonomik milliyetçilik, tam bağımsız Türkiye demektir" dedi.

Sarıgül, Amasya’da teşkilat, vatandaşlar ve basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Ukrayna eksenli krize de değinen Sarıgül, özetle şunları söyledi:

“-Rusya -Ukrayna arasındaki gerilimi artıran, Rusya’yı Ukrayna’ya karşı kışkırtan müdahaleye zorlayan Amerika’dır.Türkiye, Rusya ve ABD arasında seçim yapmak zorunda değildir. Türkiye, tavrını Ukrayna’nın NATO’ya üye olmasına karşı çıkarak göstermelidir. Ukrayna halkının NATO üyesi olmak gibi bir talebi de yok. Halk geçim derdindedir. ABD ve Rusya çarpışıyor olan Ukrayna halkına oluyor. Filler tepişiyor, çimen eziliyor." 

-Türkiye Değişim Partisi, halkın gündemini bilen ve gündem dışına çıkmayan tek partidir. Bizim gündemimizde, geçim sıkıntısı var. Bizim gündemimizde hayat pahalılığı var. Bizim gündemimizde faturalar var. Bizim gündemimizde, o ne dedi? Bu ne dedi? Kime dedi? Niye dedi? Yok. Biz, siyaseti kulislerde, lobilerde ve yuvarlak masalarda değil, sokakta ve halkın içinde yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Biz sokak siyaseti yapmıyoruz sokakta siyaset yapıyoruz. Bizde sen ben kavgası yok. Bizde pazarlık yok. Bizim koltuk derdimiz yok. Bizim derdimiz yokluğu, yoksulluğu ve kuyruğu ortadan kaldırmak."

"Türk çiftçisini, para kazanamaz hale getirdiniz

"-Yaklaşık 4 milyon hektar arazi ekilmiyor.1 milyon çiftçi üretimi bıraktı. Neticede ne oldu. Son 10 yılda, dünyada gıda fiyatları yüzde 9, Türkiye’de yüzde 310 arttı. Dünyadan 35 kat fazla arttı. Onun için bir kilo salatalık 30 liraya satılıyor. Onun için bir tane domates 4 lira, Bir tane biber, patlıcan 5 lira oldu. Biz, Türkiye Değişim Partisi olarak Türkiye’nin kurtuluşunu ekonomik milliyetçilikte görüyoruz."

"Ekonomik milliyetçilik, tarıma önem vermektir"

"-Rusya’dan buğday, Kanada’dan mercimek almamaktır. ABD, Rusya, Kanada çiftçisini değil, kendi çiftçimizi ihya etmektir. Çiftçimize alım garantisi vermek, ekilmedik bir karış yer bırakmamaktır. Çayımıza, fındığımıza, pamuğumuza, zeytinimize, elmamıza sahip çıkmaktır. Yabancı ülkelerin ve şirketlerin ne ekip biçeceğimize karışmasına izin vermemektir. Devlet, üretme çiftlikleri, tarım işletmeleri açmaktır. Ekonomik milliyetçilik Türk markalarını değerli kılmaktır. Markalaşmaktır. 

-Ekonomik milliyetçilik, varlıklarımızın kelepir mal gibi satılmasına engel olmaktır. Ekonomik milliyetçilik, köprülerin, otoyolların ihalesini dövizle yapmamaktır. Ekonomik milliyetçilik, milletimize varlıktır, sofralarımıza berekettir. Ekonomik milliyetçilik büyük ve güçlü Türkiye demektir. Ekonomik milliyetçilik, içeride huzurlu, dışarıda onurlu bir Türkiye demektir."

"-Ekonomik milliyetçilik, tam bağımsız Türkiye demektir. Zengin topraklar üzerinde yaşıyoruz ama varlık içinde, yokluk çekiyoruz. 84 milyon insan cefa çekiyor. 84 kişi sefa sürüyor. Bu devran böyle süremez. Böyle gelmiş ama böyle gidemez. Türkiye Değişim Partisi, bu nedenle kurulmuş bir partidir. Buradan bütün yurttaşlarıma sesleniyorum: Bu iktidarın devam etmesi, yoksulluğun, pahalılığın sefaletin devam etmesi demektir. Türkiye, bu iktidardan kurtulmalıdır. Geçmişte hangi partiye, oy vermiş olursanız olun, desteğinizi istiyoruz. Bize destek verirseniz; sizi aç bırakmayız. Açıkta bırakmayız. Sizi üşütmeyiz. Pahalılığı biz önleriz." 

AdminAdmin