Dünya
Giriş Tarihi : 01-07-2021 11:14   Güncelleme : 01-07-2021 11:23
Abone ol

Scott Weiland’ın hayatı beyaz perdeye aktarılacak

Scott Weiland’ın hayatı beyaz perdeye aktarılacak Queen, Mötley Crüe, Elton John gibi isimlerden sonra şimdi de Stone Temple Pilots’un vokalisti Scott Weiland’ın biyografisi sinemaya uyarlanacak.

Scott Weiland’ın hayatı beyaz perdeye aktarılacak

Senaryo, Weiland’ın David Ritz ile beraber yazdığı anı kitabı "Not Dead & Not For Sale"den esinlenecek.

Kitabın hakları, Dark Pictures ve Orian Williams tarafından satın alınmıştı. Dark Pictures’ın kurucularından ve sıkı bir hayran olan Jennifer Erwin, kitabı senaryolaştıracak.

Erwin yaptığı açıklamada, “Scott'ın hikayesini anlatacak kadar güvenilmek ve onun daha az bilinen yanlarını gözler önüne serebilmek, benim için bir onur,” ifadesini kullandı.

Şirketin diğer kurucu ortağı Anne Beagan ise “Scott göz alıcı, karmaşık ve yara almış bir kişilikti. Bağımlılıkla mücadelesinde çocukluğunun büyük etkisi oldu” ifadesine yer verdi.

Paper Heart isimli filmin yönetmeni ve oyuncuları ise henüz belli değil.

90’lı yıllarda Stone Temple Pilots ile üne kavuşan Weiland, daha sonra Velvet Revolver’da vokalistlik yaptı. Altı yıl aradan sonra 2008’de tekrar STP’ye katılan Weiland, 2013’te gruptan kovuldu. 

Weiland, 2015’de grubu The Wildabouts ile ABD’de turnedeyken hayatını kaybetti. Vokalist, 48 yaşındayken tur otobüsünde ölü bulundu.

Ajans Bizim