Siyaset
Giriş Tarihi : 11-03-2017 21:26   Güncelleme : 11-03-2017 21:26

Seçimin kaderini gençler belirleyecek

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay ve Turgutlu Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Solmaz, referandum çalışmaları kapsamında Turgutlu'da vatandaşlara Hayır'ı anlattı.

Seçimin kaderini gençler belirleyecek
Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş'ın da eşlik ettiği çalışmada, pazar yerini ziyaret ederek alışveriş yapan vatandaşlara ve pazar esnafına Hayır broşürü dağıtan genç başkanlar, referandumda neden Hayır denmesi gerektiğini anlattılar. Pazar ziyaretinin hemen ardından  kafeleri ziyaret eden eden genç başkanlar, buradaki gençler ile sohbet ederek referandumda hayır oyu vermelerini istedi. Dayatılmaya çalışılan bu değişikliğin ülkeyi özerk federasyonlara dahi bölebileceğini belirten İl Gençlik Kolları Başkanı Gülşah Durbay, "Tek kişinin eline öyle yetkiler veriliyor ki, isterse ülkeyi 5 parçaya dahi bölebilir. Başkanlık sevdasına kapılanları PKK kandırdı, FETÖ kandırdı... Peki bu kadar gücü elinde toplayan bir cumhurbaşkanını ya yine bir terör örgütü kandırırsa bunun sonuçları ne kadar ağır olur hiç düşündünüz mü? Ülkemiz terör belasından çok çekti ve hala da çekiyor. Bizi yönetenler teröre çözüm bulacaklarına kendilerine yeni bir makam yaratma derdindeler. Eminiz ki halkını düşünmeyenleri Turgutlu affetmeyecek." dedi. 
Özellikle gençlerle referandum hakkında sohbet etmekten çok mutlu olduğunu belirten Başkan Durbay, "Bu seçimin kaderini, hakettiği eğitimi alamayan ve eğitim öğretim için binlerce lira masraf yapan, iş bulamayan, hortlatılan teröre karşı ölüm tehlikesiyle askerlik yapan, parasızlıktan evlenemeyen, hayallerinin çok uzağında yaşam süren, kısacası ülkenin kahrını çeken gençlerimiz belirleyecek. Ülkeyi yönetenlerden, kendilerine hayır göremeyen gençlerimiz referandumda Hayır diyecek." dedi.