Gündem
Giriş Tarihi : 06-10-2016 15:27   Güncelleme : 06-10-2016 15:27
Abone ol

Şehit cenazesinde gözyaşları sel oldu

Kars’ın Kağızman ilçesindeki Şehittepe Askeri Üs Bölgesi’nde devriye ve kontrol görevi esnasında silah kazası sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Onur Tunçel (25), memleketi Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Zigana köyünde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit cenazesinde gözyaşları sel oldu

Şehit Uzman Çavuş için Zigana köyü Maruf mahallesinde bulunan tarihi Maruflu Camii avlusunda resmi tören düzenlendi. Törene Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, AK Parti Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül, 3.Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Kemal Başak, İl Jandarma Komutanı Albay Cezayir Danışan, eski Milletvekili Doç.Dr. Kemalettin Aydın, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Torul Kaymakamı Hakan Kafkas, Torul Belediye Başkanı Nidai Köroğlu, şehidin babası Nihat, annesi Hava, kardeşleri Yeşim Yeliz Tunçel, askeri ve mülki erkan, Gümüşhane ve Trabzon’dan çok sayıda kurum müdürü ve vatandaşlar katıldı.

"OĞLUM BİZİ BIRAKIP NERELERE GİDİYORSUN”

Evin tek erkek çocuğu olan Şehit Uzman Çavuş Tunçel’in cenazesinin alana gelmesiyle birlikte özellikle annesi ve kız kardeşleri ağıtlar yakıp gözyaşları dökerken, baba Nihat Tunçel ise taziyeleri kabul etti. Tören öncesinde fenalaşan Şehit Annesi Hava Tunçel’e alanda hazır bulunan 112 Acil Servis ambulansında bir süre müdahale edilirken, tabutun musalla taşına konulmasıyla ağıtlar eşliğinde gözyaşları sel oldu. Şehit Uzman Çavuş Tunçel’in Türk bayrağına sarılı naaşına sarılan anne Hava Tunçel, “Oğlum bizi bırakıp nerelere gidiyorsun” diyerek gözyaşı dökerken, kardeşleri ve akrabaları da ağıtlar yaktı.

Cenaze töreninde Şehit Uzman Çavuş Tunçel’in özgeçmişinin okunmasının ardından silah arkadaşları adına konuşan Jandarma Üsteğmen Mehmet Uygun, “Bu toprakları Türk vatanı yapmak ve vatan olarak kalması için yüzbinlerce isimli ve isimsiz kahraman şehit olmuştur” dedi. Resmi törenin ardından cenaze namazını kıldıran İl Müftüsü Ercan Aksu ise Şehit Uzman Çavuş Tunçel’in artık Gümüşhane’nin, Torul’un ve Zigana’nın Onur’u olduğu belirterek helallik istedi.

Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına müteakip Şehit Uzman Çavuş Onur Tunçel’in naaşı Maruflu mahallesindeki aile kabristanında toprağa verildi.

(İHA)