Gündem
Giriş Tarihi : 25-07-2016 19:28   Güncelleme : 25-07-2016 19:28

Şehit polis 5 ay önce ağabeyini kaybetmiş

Mardin'in Derik ilçesinde şehit olan Özel Hareket Polisi Şehit Ramazan Akyürek'in ağabeyinin 5 ay önce kalp krizinden hayatını kaybettiği öğrenildi.

Şehit polis 5 ay önce ağabeyini kaybetmiş

Kızıltepe-Viranşehir Karayolu'nun Denktaş Mahallesi yakınlarında PKK'lı teröristlerce yola döşenen el yapımı patlayıcının infilat ettirilmesi sonucu şehit olan 3 Özel Hareket Polisinden biri olan, Konya'nın Sarayönü ilçesine kayıtlı Ramazan Akyürek olduğu öğrenildi.

Şehit Akyürek'in Konya Merkez Selçuklu ilçesinde yaşayan ailesine acı haber yetkililer tarafından verildi. Acı haber ilk olarak şehidin eşi Münire Akyürek'e bildirildi. Şehit Akyürek'in annesi Yıldız Akyürek'in ise Sarayönü Devlet Hastanesi'nde tedavi gördüğü öğrenilirken babası Abdülkadir Akyürek'in 2009 yılında vefat ettiği ve 5 yaşında Ömer ile 11 yaşında Meltem isimli iki çocuğunun olduğu öğrenildi.

AĞABEYİ 5 AY ÖNCE HAYATINI KAYBETMİŞ

Ramazan Akyürek'in Konya kadrosunda olduğu, son bir yıldır Doğu Anadolu bölgesinde görev yaptığı ve bir aydır Mardin'de görevlendirildiği öğrenildi. Şehit haberini duyan yakınları ve meslektaşları şehit evine akın etti. Şehit evine Türk bayrakları asılırken belediyeye ait itfaiye ve temizlik araçları site önünü temizledi.Şehit Ramazan Akyürek'in cenazesi yarın öğlen defnedileceği öğrenildi.

CİHAN

 

AdminAdmin