Gündem
Giriş Tarihi : 14-05-2021 14:48   Güncelleme : 14-05-2021 14:48
Abone ol

Şentop: 'Türkiye’de ayın 17’sinden itibaren belli bir rahatlama olacak'

TBMM Başkanı Şentop, “Ümidimiz Kurban Bayramı'nı daha rahat şartlar altında geçirmek. Biraz daha alınan tedbirlere, tavsiyelere daha sıkı riayet edersek daha iyi sonuçlar alabiliriz” dedi.

Şentop: 'Türkiye’de ayın 17’sinden itibaren belli bir rahatlama olacak'

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, memleketi Tekirdağ'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Polisevinde Vali Aziz Yıldırım ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan tarafından karşılanan Şentop, protokol üyeleri ve emniyet mensuplarıyla bayramlaştı. Daha sonra İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden Şentop, burada görevli personelin bayramını kutladı. Şentop, Şehit Fazlı Sökmen'in eşi Sevim Sökmen ve kızı Merve Sökmen'i evlerinde ziyaret ederek bayramlaştı.

Süleymanpaşa Otogarı'nın devam eden çalışmaları da yerinde inceleyen ve yetkililerden bilgi alan Şentop, İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesine de giderek, hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Şentop, hastane ziyaretinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının salgınla mücadelede fedakarca çalıştığını vurguladı. Şentop, "Sağlık çalışanları 1 yılı aşkın bir zamandır gece gündüz kendi hayatlarından, yakınlarından, sevdiklerinden fedakarlık yaparak büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Allah işlerini kolay eylesin. İnşallah Covid-19 sürecini kısa süre içinde atlatırız. İnşallah atlatacağız. Bu kapanma döneminin önemli sonuçları var. Tekirdağ'daki sayılarda da bunu gördük. Türkiye genelinde de öyle. İnşallah 17'sinden itibaren belli bir program dahilinde belli bir rahatlama olacaktır" dedi. 

Şentop, bayramda memleketinde salgın tedbirlerine uyarak çeşitli ziyaretlerde bulunduğunu belirterek, şöyle devam etti:

“Bayram vesilesiyle memleketimize geldik, kısıtlama sebebiyle gelmek istesek de gelemiyorduk. Burada gelip kalabalık görüntüler vermenin doğru olmayacağını düşündük. Bugün de sınırlı sayıda arkadaşla salgın kurallarına uyarak ziyaretler yaptık. Bu kapanma döneminin önemli etkileri var, aşılama süreci de devam ediyor. İnşallah daha da hızlanacak. Bizim ümidimiz Kurban Bayramı'nı daha rahat şartlar altında geçirmek. Biraz daha alınan tedbirlere, tavsiyelere daha sıkı riayet edersek daha iyi sonuçlar alabiliriz."

Ajans Bizim