Gündem
Giriş Tarihi : 09-03-2016 12:45   Güncelleme : 09-03-2016 12:45
Abone ol

Servisçilerden kırmızı kartlı protesto

İSTANBUL - Fatih'te toplanan servis minibüsçüleri, servis araçlarına ait özel plaka isteklerini yerine getirmek için UKOME’nin aldığı olumsuz kararları kırmızı kart göstererek protesto etti

Servisçilerden kırmızı kartlı protesto
İSTANBUL - Fatih'te toplanan servis minibüsçüleri, servis araçlarına ait özel plaka isteklerini yerine getirmek için UKOME’nin aldığı olumsuz kararları kırmızı kart göstererek protesto etti. Servisçiler, üzerinde UKOME yazan temsili siyah tabut taşıdı.

Edirnekapı’daki İBB Toplu Taşıma Daire Başkanlığı binası önünde toplanan servis sürücüleri, ‘Plakamızı istiyoruz, servisçilerle oynamayın’, ‘özellik değil, farkındalık değil, taksi ve minibüsteki farkındalığı istiyoruz’ yazılı pankart ve dövizler taşıdı. Sürücüler, plakaların verilmemesini kırmızı kart göstererek protesto etti.

Sloganların ardından açıklama yapan İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası (İSAROD) Başkanı Hamza Öztürk, “İstanbul’da öğrenci personel ve diğer servis hizmetlerini yapan servisçi esnafının sokağa çıkması özel bir hak talebi değildir. Türkiye’nin 31 ilinde uygulanan var olan bir hakkın İstanbul’da da uygulanması talebidir. Tam 9 ay boyunca İBB’nin ulaşım ile ilgili tüm birim yetkilileriyle konuşulan Türkiye’de uygulanan plaka tahdidi sisteminin İstanbul’da da uygulanma talebidir. Yazılan kararı okumadan imza atanlar da hesabını verecek. 3-5 tane bürokratın esnafın ekmeğiyle oynamasına müsaade etmedik müsaade etmeyeceğiz. Oturdukları masalardan sokaktaki esnafın halini bilmeyenler aldıkları kararın altında ezilecektir.” dedi.

Basın açıklamasının ardından bir süre daha slogan atan sürücüler, olaysız şekilde dağıldı.
Cihan [gallery ids="24047,24048,24055,24056,24057,24058,24059"]