Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 05-12-2018 12:57   Güncelleme : 05-12-2018 12:57

Sessizliğime değil gülüşüme ortak ol

Çankaya Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde çeşitli etkinliklerle farkındalık yaratmaya devam ediyor. Çankaya Belediyesinin desteğiyle bir araya gelen kurum ve kuruluşlar engelli bireylerle yaptıkları çalışmalardan oluşan fotoğrafları, “Sessizliğime Değil Gülüşüme Ortak Ol” başlığı altında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sundu.

Sessizliğime değil gülüşüme ortak ol

Çankaya Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde başlattığı farkındalık etkinliklerine sergilerle devam ediyor.

Engelsiz Fotoğrafçılar Derneği’nin girişimleriyle Ankara’nın engelli okullarında başlatılan fotoğraf atölyeleri, Datça ve Arapgir’den de katılımcıların desteğiyle bir sergiye dönüştü. “Sessizliğime Değil Gülüşüme Ortak Ol” başlığı altında bir araya getirilen fotoğraflar, izleyenler tarafından takdirle izlendi.

Ç’engel Kafe, Ç’engel Atölye, ENFOD (Engelsiz Fotoğraf Derneği), Yusuf Karaman Özel Eğitim Uygulama Okulu, Yıldız Özel Eğitim İş Uygulama Okulu, Başkent Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Başkent Özel Eğitim Uygulama Okulu, Datça "Engelim Olmayın" Derneği, Ankara Lions Kulübü Özel Eğitim Uygulama Okulu, Mamak Ege İlkokulu ve Malatya Arapgirli Çocukların gözünden yorumlanan fotoğraflar engelli bireylerin kültürel alanda da var olduklarını gözler önüne seriyor. Engellilerin sanat alanında sesini duyurabilmelerine olanak tanıyan sergi, 11 Aralık’a dek ÇSM Füreya Koral Salonu’nda görülebilecek. 

 

AdminAdmin