Gündem
Giriş Tarihi : 15-02-2016 16:15   Güncelleme : 15-02-2016 16:15

Sevgililer Günü'nde peş peşe ölen yaşlı çift, yan yana toprağa verildi

EDİRNE - Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı Çukurköy'de, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kalp krizi geçirerek peş peşe hayatını kaybeden yaşlı çift, yan yana toprağa verildi

Sevgililer Günü'nde peş peşe ölen yaşlı çift, yan yana toprağa verildi
EDİRNE - Edirne'nin Havsa ilçesine bağlı Çukurköy'de, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde kalp krizi geçirerek peş peşe hayatını kaybeden yaşlı çift, yan yana toprağa verildi.

Hatice (93) ve Mustafa Özbay (93) çifti, 70 yıl süren mutlu bir evlilik yaşadı. Evlilikleri süresince 3 tane kız çocukları dünyaya geldi. Herhangi bir sağlık sorunları bulunmayan çifti, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde ölüm ayırdı. Önce Mustafa Özbay kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Sabah yataktan kaltığında eşinin hareketsiz yerde yattığını gören ve komşularından yardım istemek için evinden çıkan Hatice Özbay da evin bahçe kapısına gelince kalp krizi geçirerek öldü. Komşularının durumu bildirmesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri, ön incelemenin ardından yaşlı çiftin cenazelerini, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldı.

Bugün sabah saatlerinde morgdan alınan cenazeler, helallik alınmak üzere köydeki evlerine getirildi. Yaşlı çiftin evi, yakınları ve köylüler tarafından dolduruldu. Helallik alınmasından sonra yaşlı çiftin cenazeleri, köy mezarlığına götürüldü. Öğle namazının ardından burada kılınan cenaze namazı sonrası yaşlı çiftin cenazeleri, yan yana toprağa verildi.

Bu arada çiftin kızları anne ve baba ocağında taziyeleri kabul etti. Yaşlı çiftin torunu Arzu Akkuzu, dede ve ninesinin ölene kadar hep birlikte yaşadıklarını ve herhangi bir hastalıklarının bulunmadığını açıkladı. Akkuzu, "14 Şubat onların birlikte başka bir dünyaya geçişleri oldu. Çok üzgünüz. Bütün ömürlerini nasıl beraber geçirdilerse ömürleri de öyle oldu. Yine birlikte gittiler. Dedem hep 'Önce ben gideyim, sensiz yapamam' derdi. Anneannemde hep öyle şeyler söylerdi. İstedikleri gibi oldu. Onlar için güzel oldu ve bizim için acı." dedi.

Diğer torun Duygu Akkuzu da "14 Şubat'ta vefat etmeleri bir tesadüf olmayabilir. Bu uzun ömürlerindeki aşklarını bu şekilde noktalamaları onların ne kadar büyük bir sevgilerinin olduğunu gösteriyor." diye konuştu.
AdminAdmin