Siyaset
Giriş Tarihi : 12-12-2018 11:23   Güncelleme : 12-12-2018 11:23

Şevkin, saraya değil halka bütçe istedi!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) 2019 yılı bütçe görüşmelerinde “Saray’a değil halka bütçe” istedi. Türkiye’de yaşanan ekonomik krizin yoksul ve işsizlere kesildiğini dile getiren Dr. Şevkin, mecliste toplumun tüm kesimlerinden gelen talepleri sıralamaya çalıştı.

Şevkin, saraya değil halka bütçe istedi!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve komisyon üyelerinin bulunduğu TBMM’de Cumhurbaşkanı, kabine üyeleri ve iktidar partisi milletvekillerine seslenen Dr. Şevkin, “Önce "Kriz miriz yok, bunlar manipülasyon" sonra "Ekonomik kurtuluş savaşı veriyoruz" diyerek krizin varlığını kabul ediyorsunuz ancak faturayı, 2019 bütçesinin hiçbir yerinde göz önüne alınmayan milyonlarca emeklilikte yaşa takılana, atanamayan yüz binlerce öğretmene, binlerce mimar, iç mimar, veteriner hekim, radyoloji uzmanı; gıda, ziraat, peyzaj, jeoloji ve diğer mühendis ve şehir plancılarına, işçiye, emekliye, taşerona, 4/B'lilere, asgari ücretlilere ve sayıları hızla artan işsiz insanlarımıza kesmeye çalışıyorsunuz” dedi.

KONKORDATO, GAZETELER, ÇİFTÇİLER, UZMAN ÇAVUŞLAR…

CHP’li Dr. Şevkin, meclis genel kurulunda Cumhurbaşkanına ve kabine üyelerine, iktidar partisi milletvekillerine, "Konkordato ilan eden firmalar, göçmen sorunu, kepenk indiren esnaf, tarlasını satan, ağacını söken çiftçi, intihar eden iş insanları, gazete ve dergilerini kapatmak zorunda kalan gazeteci ve 6000 sayılı kanunla emekliliğe zorlanan 45 yaş üstü uzman çavuşlar; bütçe tercihlerini bu kesimlerden yana kullanmayı düşünüyor musunuz?" sorusunu yöneltti.

 
AdminAdmin