Siyaset
Giriş Tarihi : 04-06-2016 08:59   Güncelleme : 04-06-2016 09:03
Abone ol

Sinan Oğan: ''Almanya kendi suçuna ortak arıyor''

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan adayı Sinan Oğan, ziyaret için geldiği Kahramanmaraş'ta, 19 Haziran’da tüzük kurultayını yapacaklarını yenileyerek, milli meseleleri siyasete alet etmeyeceklerini açıkladı.

Sinan Oğan: ''Almanya kendi suçuna ortak arıyor''

Terörle mücadele konusunda devletin yanında yer alacaklarını kaydeden Oğan, Almanya Parlamentosu'nda onaylanan sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla ilgili eleştiride bulundu. Oğan, "Soykırımcı millet olarak tarihin kara sayfasında yerini alan Almanya, kendi suçlarına ortak aramak için bizi de soykırımcılıkla suçluyorlar." dedi. 

MHP'de kurultay öncesi, partisinin il teşkilatları ziyaretini sürdüren Genel Başkan adayı Sinan Oğan, Kahramanmaraş'ta sevenleriyle bir araya geldi. Bir otelde düzenlenen toplantıda, çiçekler ve tezahüratlar eşliğinde karşılanan Oğan, partisi ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Ülkücü hareketin iktidar olmak için bir lider beklediğini söyleyen Oğan, mahkemeden çıkan kurultay kararıyla ilgili "Türk adaletine, Türk mahkemelerine güvendik ve mahkemeler karar verdi. 19 Haziran'da Allah nasip ederse ülkücü, milliyetçi hareketin şahlanışı için Ankara'da bütün ülkücülerle beraber tüzük kurultayımızı yapacağız. Ardından da genel başkan seçimini yapacağız." diye konuştu. 

Terörle mücadele konusunda devletin yanında yer aldıklarını, milli meseleleri asla siyasete alet etmeyeceklerini ifade eden Oğan, şöyle konuştu: "Biz iktidar oluncaya kadar buradan AKP'ye sesleniyorum; terörle mücadelede samimi bir duruş gösterirsen, sonuna kadar terörle mücadelesini bu devletin, -AKP'nin demiyorum- bu devletin terörle mücadelesini destekleyeceğiz. Bu bizim siyaset meselemiz değil; bu bizim milli meselemiz, milli meseleleri asla siyasete alet etmeyeceğiz."

 
CİHAN