Gündem
Giriş Tarihi : 18-06-2016 09:33   Güncelleme : 18-06-2016 09:33
Abone ol

''Sizi içeride yakarız'' tehditleriyle gençlere saldırdılar!

Firuzağa'daki Velvet İndieground Records adlı plakçı dükkanında düzenlenen Radiohead etkinliğine gericiler sopalarla saldırdı.

''Sizi içeride yakarız'' tehditleriyle gençlere saldırdılar!

 

Firuzağa'da Velvet Indieground Records adlı plakçı dükkanında düzenlenen Radiohead etkinliğine gericiler saldırdı. Ramazan ayında alkol tüketildiği için etkinliği bastıklarını sürekli dile getiren gericiler çok sayıda kişiyi darp etti. Saldırıda bir kişi gericiler tarafından kafasına atılan bira şişesiyle yaralandı. Yaralanan kişinin durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Etkinlik periscope'tan canlı yayınlandı. Saniye saniye kaydedilen görüntülerde saldırganların aniden dükkanın içine girdiği ve tehditler savurarak içerideki insaları darp ederek dışarı çıkardığı görülüyor. Saldırı sonrası ise gercilerden birinin yine küfürler ederek "Bir daha için burada da göreyim" dediği görülüyor. Dışarıdaki kişilerden birinin de "Sizi içeride yakarız" diye tehditte bulunduğu duyuluyor.

Velvet Indieground Records, etkinliğin Facebook sayfasında paylaştığı mesajda, kanaması olan bir kişi dışında ciddi bir yaralanma olmadığını belirtirken, “Umarız bir gün başımıza bir şey gelecek diye düşünmeden böyle etkinlikler yapabiliriz” diye yazdı.

Cumhuriyet