Gündem
Giriş Tarihi : 12-09-2019 15:14
Abone ol

Son Dakika... İETT Genel Müdürlüğü'ne atama

İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış görevinden 4 Eylül'de istifa etmişti

Son Dakika... İETT Genel Müdürlüğü'ne atama

İETT Genel Müdürlüğü'ne Hamdi Alper Kolukısa atandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yeni açıkladığı yönetim kadrosunda değiştirmediği isimlerden olan İETT Genel Müdürü Ahmet Bağış, “kendi kadrosunu kuramadığını” belirterek 4 Eylül günü görevinden istifa etmişti. İstifasının ardından boşalan genel müdürlük makamına, kısa süre önce İETT'de Genel
Müdür Yardımcılığı'na getirilen Hamdi Alper Kolukısa atandı.

HAMDİ ALPER KOLUKISA KİMDİR?

1979 yılında Tokat İli Zile ilçesinde doğmuştur. Atatürk Üniversitesi İktisat Bölümünden 2002 yılında mezun olmuştur. Daha sonra, Türk Silahlı Kuvvetlerinin açtığı sınavı kazarak 2004 yılında Kara Harp Okulu’ndan Teğmen rütbesi ile mezun olmuştur. Hali Hazırda Anadolu Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik lisans programı öğrencisidir.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda teğmen, üsteğmen ve yüzbaşı rütbeleri ile görev yapmıştır. Muğla Valiliği İl Trafik Komisyonu Üyeliğindeki 5 yıllık çalışma süresinin sonunda, 2014 – 2019 yılları arasında Muğla Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı görevini yapmıştır.

Ayrıca, Türkiye Belediyeler Birliği Ulaşım Komisyonu Üyeliği, Türkiye Belediyeler Birliği UKOME ve Mevzuat Komisyonu Başkanlığı görevini yapmaktadır.

Ulaştırma Bakanlığı tarafından sınavla verilen ÜDY ( Ulaşım Üst Düzey Yönetici) Belgesi sahibidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır. İngilizce bilmektedir.