Gündem
Giriş Tarihi : 06-02-2020 09:39
Abone ol

Son dakika: İstanbul’da kar için beklenen gün geldi…

Küresel tahmin sistemlerinin ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyardığı soğuk hava dalgası dün Türkiye'ye giriş yaptı ve hava sıcaklıkları hızla düşmeye başladı. Özellikle yurdun kuzey batısını etkileyecek soğuk ve karlı hava dalgasına fırtına da eşlik edecek. Marmara Denizi'nde fırtına bekleniyor... İşte beklenen kar ve hava durumu tahminlerine dair son detaylar.

Son dakika: İstanbul’da kar için beklenen gün geldi…

Hava sıcaklıkları yurdun kuzeybatısında hızla düşmeye başladı, düne göre 8-10 derece düşecek olan hava sıcaklıklarıyla birlikte kar da yurdu etkilemeye başlayacak. Karlı ve soğuk hava dalgasının pazar gününe kadar yurdu etkilemesi ve pazartesi günüyle birlikte Türkiye’yi terk etmesi bekleniyor.

İSTANBUL 3 GÜN KAR GÖRECEK

Kar yağışı bugün İstanbul’u da etkileyecek ancak İstanbul’da asıl kar yağışının yarın yaşanması bekleniyor. Aralıklarla süren kar cumartesi de kendini gösterecek ve pazar günü etkisini yavaş yavaş kaybedecek.

MARMARA İÇİN FIRTINA UYARISI

Meteoroloji’nin uyarısına göre; Marmara denizinde rüzgârın öğlen saatlerinde kuvvetini artırarak kuzeyli yönlerden 75 kilometreye varan fırtına şeklinde esmesi beklenmekte. Fırtınanın perşembe günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmekte.