22 ŞUBAT 2020 Cumartesi 19:26
Siyaset
Giriş Tarihi : 16-08-2018 18:44   Güncelleme : 16-08-2018 18:44

Son Dakika… Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hem parti içindeki kurultay tartışması hem de ABD ile yaşanan gerilim konusunda önemli mesajlar verdi. CHP Lideri Kılıçdaroğlu, kurultay tartışmasının bittiğini, yerel seçimlere odaklanılmasının gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, "Parti içerisindeki tüzük kurultayı talebi doğru değil. İstanbul adayı örgütle yapılacak olan çalışmayla belirlenecek. Bu isimin bir başarı hikayesi olması gerekiyor. Muharrem İnce'nin beklentisi nedir bilmiyorum. Biz İstanbul'u kesinlikle kazanacağız" dedi.

Son Dakika… Kılıçdaroğlu’ndan Muharrem İnce açıklaması

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Ankara’da gazetecilerle bir araya geldi. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, Rahip Brunson ve ekonomi hakkında  “Ekonomik dalgalanmalar Rahip Brunson’dan bağımsız bir durum. Brunson sadece bu durumu önceledi. Bu krizin geleceğini biliyorlardı. Seçimler de bu nedenle öne alındı. Herkesin geleceğini gördüğü bir olay karşısında hükümet adım atmadı. Bugün alınan tedbirler neden daha ölce alınmadı? Dolar düşükken alanlar daha sonra da 7 lira olduktan sonra bozduranlar kimler? Bunu hükümetin açıklaması lazım. Bu süreçten bir rant sınıfı kazanç sağladı” dedi.

KURULTAY TARTIŞMASI

Parti içerisinde yaşanan Kurultay tartışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, “Parti içerisindeki tüzük kurultayı talebi doğru değil. Kurultay tartışması bitti, yerel seçimlere odaklanmak gerek. İstanbul adayı örgütle yapılacak olan çalışmayla belirlenecek. Bu isimin bir başarı hikayesi olması gerekiyor. Biz İstanbul’u kesinlikle kazanacağız” dedi.

“İNCE’NİN BEKLENTİSİ NEDİR ÖĞRENMEM LAZIM”

Muharrem İnce ile ilgili de Kılıçdaroğlu, “Muharrem İnce başka bir partili değil; Cumhuriyet Halk Partili'dir. Yerel seçimler strateji belgesini hazırlamak için bir çalışma yapılacak. Orada yerel yönetimlerde nasıl bir strateji izleyeceğimizi paylaşacağız. Muharrem Bey de bir partili olarak partinin belediye başkanlarının kazanması için çalışacaktır. Diğerleri nasıl çalışıyorsa Muharrem Bey de çalışacak. Muharrem Bey'in geleceğine yönelik kararı benim tek başıma almam doğru değil. Muharrem Bey'in beklentisi nedir önce onu öğrenmem lazım. Beklentisi nedir ona göre oturup karar veririz. Şu aşamada şunu yaparız dersem iradesine ipotek koymuş oluruz” ifadelerini kullandı.

NELER SÖYLENDİ?
@
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
ARŞİV ARAMA