Gündem
Giriş Tarihi : 26-06-2020 10:56   Güncelleme : 26-06-2020 10:56
Abone ol

Son dakika! Manisa’da deprem! Deprem İzmir, Balıkesir, Aydın ve Muğla hissedildi!

Ege bölgesi sallandı... Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde saat 10.21’de 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir, Balıkesir, Aydın ve Muğla'da da hissedildi. Kandilli Rasathanesi ise depremin merkez üssünü Akhisar olarak açıkladı. Deprem İstanbul'da da bazı noktalardan hissedildi. İşte Ege'de yaşanan kuvvetli depreme dair detaylar...

Son dakika! Manisa’da deprem! Deprem İzmir, Balıkesir, Aydın ve Muğla hissedildi!

Manisa’nın Saruhanlı ilçesinde 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre saat 10.21'de kaydedilen deprem, yerin 9 kilometre derinliğinde meydana geldi.

Deprem özellikle İzmir, Aydın ve Muğla’da olmak üzere tüm Ege’de hissedildi. Deprem İstanbul’u da salladı.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü ise depremin merkez üssünü Akhisar ilçesi olarak duyurdu ve büyüklüğünü önce 5.1 ardından 5.5 olarak açıkladı.

TARAMALAR DEVAM EDİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu depremle ilgili Twitter adresinden bir açıklama yaptı. Soylu’nun mesajı şöyle:

* Saruhanlı merkezde yapılan taramalarda şu ana kadar herhangi bir hasar tespiti ve ihbarı gelmemiştir.

* Kırsal taramalar devam etmektedir. Manisa Valiliğimiz ve AFAD kamuoyunu bilgilendirmeye devam edecektir.

VALİLİK’TEN İLK AÇIKLAMA

Manisa Valiliği depremle ilgili şu açıklamayı yaptı:

* İlimiz Saruhanlı İlçesi Kumkuyucak Mahallesi olan 5,6 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. Depremle ilgili Valiliğimize intikal eden herhangi bir hasar bulunmamakla birlikte, dış mahallelerde inceleme devam etmektedir.

KÖYLERLE İRTİBATA GEÇİLDİ

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu vatandaşların korkuyla dışarı çıktığını ama henüz bir hasar ihbarı almadıklarını söyledi. İlçenin İzmir’e yakın olduğunu kaydeden Dutlulu kentte olumsuz bir durum beklemediklerini ama köy muhtarlarıyla irtibata geçtiklerini kaydetti.