Siyaset
Giriş Tarihi : 11-08-2018 17:09   Güncelleme : 11-08-2018 17:09
Abone ol

Soylu, hükümetin görevini 'Allah'a havale etti

ABD'nin hakkında yaptırım kararı aldığı 2 bakandan biri olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sel felaketinin yaşandığı Ünye'nin Cumhuriyet Meydanı'nda vatandaşlara seslendi.

Soylu, hükümetin görevini 'Allah'a havale etti

Soylu, dolarda durdurulamayan yükselişe ilişkin de "Memleketimize operasyon çekmeye çalışanlara karşı siz, milletin adamının yanında olduğunuzu haykırıyorsunuz." ifadelerini kullandı.

Ordu'nun Ünye ilçesindeki Cumhuriyet Meydanı'nda halka hitap eden Soylu, yaşanan sel dolayısıyla vatandaşlara seslendi.

Allah'tan, milleti sellere ve diğer afetlere karşı muhafaza etmesini dileyen Soylu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilçede incelemelerde bulunduğunu ve gerekli talimatları verdiğini aktardı.

Soylu, "Bu güzel karşılamanın Sayın Cumhurbaşkanımıza hoş geldinizin ötesinde başka bir anlamı var. Memleketimize operasyon çekmeye çalışanlara karşı siz, milletin adamının yanında olduğunuzu haykırıyorsunuz. Allah sizden razı olsun. Allah bizi, sizlere mahcup etmesin inşallah." diye konuştu.

'DEVLETİMİZ BÜYÜKTÜR'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yaşanan sel felaketinin hemen ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla tüm ilgililerin olay yerinde incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Erdoğan'ın, bir an önce oluşan hasarın giderilmesi, yaraların sarılmasına ilişkin kendilerine talimat verdiğini belirten Turhan, ilgili tüm kurumların hasar tespitine devam ettiğini, tamirat çalışmalarına da başladıklarını belirtti.

Turhan, "Devletimiz büyüktür." ifadesini kullanarak, "Sayın Cumhurbaşkanımız bugün yanımızdadır. Olay yerini beraber gezdik, havadan inceledik. Köprümüzü yerinde inceledi ve biran önce yapılması talimatını verdi. Biz de üzerimize düşen görevi en kısa sürede yapacağız, bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın." değerlendirmesinde bulundu.

Memurlar net