Siyaset
Giriş Tarihi : 18-03-2019 10:59   Güncelleme : 18-03-2019 10:59

Soylu'ya tepki verdiği için gözaltına alınan vatandaşın ifadesi ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konuşması sırasında Saadet Partisi'yle ilgili sözlerini eleştiren bir kişiye "24 Haziran'da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. PKK'yı Meclis'e siz taşıdınız" dedi

Soylu'ya tepki verdiği için gözaltına alınan vatandaşın ifadesi ortaya çıktı

Süleyman Soylu’nun ifadelerine itiraz eden Saadet Partilinin gözaltına alındığı belirtildi.

İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

T24’ün haberine göre; Süleyman Soylu’ya tepki gösterdiği için gözaltına alınan yurttaş ifadesinde şu ifadeleri kullandı:

 

“Bugün saat 13.00 sıralarında evimin önünde bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin mahalle teşkilatı önünde İçişleri Bakanı’nın konuşmasını dinlerken bakanın “HDP ve PKK’ya yüklendikten sonra Saadet Partisi’nin de bu gruplarla iş birliği içinde olduğunu ve bizleri de PKK ve HDP ile bir tutuğu için de ben de Üsküdar Saadet Partisi ilçe yönetiminde görevli olduğumdan bu sözler üzerine sesli bir şekilde ‘Biz PKK’lı değiliz, ne kadar PKK’lı varsa Allah belasını versin, ben de Saadet Partiliyim, PKK’lı değilim, vatanımı da seviyorum’ dedim.

Sesimi duyan bakan da bana hitaben yine aynı şekilde devam edince bulunduğum yerde bir kargaşa oldu ve polisler beni alarak buraya getirdi. İddia edildiği gibi ben bakan ‘yalancı şerefsizler’ diye bir hakarette bulunmadım. Yukarıda kullandığım ifadeleri kullandım. Bakanın partime hakarette bulunduğundan dolayı şikâyetçiyim.”

AdminAdmin