Spor
Giriş Tarihi : 11-07-2016 14:28   Güncelleme : 11-07-2016 14:28
Abone ol

Sporculara, merdiven altı sağlık birimi uyarısı

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bedrettin Akova, sporcu ve antrenörleri, yetkisiz ve bilgisiz spor sağlığı birimlerine karşı uyardı. Prof. Akova, “Maalesef zaman zaman üzücü şeyler duyuyoruz. Birçok sporcu genellikle konunun uzmanı olmayan yerlerde sıkıntılarına çözüm arıyor ve maalesef bize de iş işten geçtikten sonra geliyor.” dedi.

Sporculara, merdiven altı sağlık birimi uyarısı

Bursa ve civarındaki tüm amatör sporculara mesai saatlerinde ücretsiz muayene hizmeti verdiklerini hatırlatan UÜ Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bedrettin Akova, sporcu sağlığı açısından birçok önemli hizmete imza attıklarını açıkladı. Sosyal güvenceleri kapsamında sporcuların tüm muayene, tetkik ve değerlendirmelerini mesai saatleri içerisinde ücretsiz olarak yapabildiklerinin altını çizen Prof. Akova, “Bu hizmeti bütün spor branşlarındaki sporcular için yapabiliyoruz. Bunu, özellikle altını çizerek belirtmek istiyorum. Zaman zaman üzücü şeyler duyuyoruz. Birçok sporcu genellikle konunun uzmanı olmayan yerlerde sıkıntılarına çözüm arıyor ve maalesef bize de iş işten geçtikten sonra geliyor. Biz tedavinin en zorlu bölümünde devreye girmek zorunda kalıyoruz. Benim sporculara tavsiyem. Herhangi bir sakatlık, yaralanma, zedelenme veya sporcu sağlığıyla ilgili olumsuz bir gelişme olduğunda hiç çekinmeden bizleri arasınlar ve bize gelsinler. Spor Hekimliği Anabilim Dalı’ndan randevu almak da çok kolay. Başvuruların ardından en geç ertesi güne randevu veriyoruz. Mesai saatleri içinde de her türlü sorunları için hizmetlerimizi devam ettiriyoruz. Buradan sporculara tavsiyem; lütfen çözümü doğru yerlerde arayın.” diye konuştu.

SPORCULARA BİLİMSEL TEST VE RAPORLAMA HİZMETİ

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Spor Hekimliği Anabilim Dalı olarak, yaklaşık 25 yıldır bilimsel alanda ciddi araştırmalar yaptıklarını söyleyen Prof. Dr. Bedrettin Akova, Bursa ve civarındaki illere hitap ettiklerini belirtti. Bu bölgede faaliyet gösteren sporcular için bugüne kadar önemli katkılar sağladıklarını kaydeden Akova, şöyle devam etti:

“Bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz. Özellikle sporculara yaptığımız performans testlerinde ciddi ilerlemeler kaydettik. Bunun yanı sıra sporcuların dayanıklılık, güç ve kuvvet testlerini yapabiliyoruz. İsteyen sporcu ve spor kulüpleri için yaralanma risk analizleri yapıyoruz. Bunu özellikle belirtmek istiyorum. Ücretlendirmesi ise üniversitemizin Döner Sermaye İşletme Müdürlüğü üzerinden gayet makul fiyatlar belirliyoruz. Sporcuların çok sayıda farklı testlerini yaparak kendilerine ve antrenörlerine, çıkan sonuçları raporlayarak veriyoruz. Tüm spor branşlarında bunu yapma şansımız var ve antrenörler ile görüşerek tüm spor branşlarına yönelik önerilerde bulunabiliyoruz. Bu testleri sporcular dilerlerse tek tek de yapabiliyoruz. Bütün olarak da hizmet verebiliyoruz. Bu testler, sporcular için ciddi önem taşımaktadır. Bursa ve civarındaki tüm sporcu, antrenör ve kulüp yöneticilerini bu testleri uzmanlara yaptırmalarını öneriyoruz.” şeklinde konuştu.
 

CİHAN