Yerel Haberler
Giriş Tarihi : 28-05-2016 15:25   Güncelleme : 28-05-2016 15:25
Abone ol

Sulama kanalına düşen çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Malatya’da evlerinin önünde oynarken sulama kanalına düşen 2 yaşındaki çocuk, hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Sulama kanalına düşen çocuk yaşam mücadelesi veriyor

Olay; Battalgazi ilçesinin Hasırcılar Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre; evlerinin önünde oynamakta iken bilinmeyen bir sebepten dolayı 2 yaşındaki Erkan Dönmez adlı çocuk, sulama kanalına düştü. Yaklaşık 10 dakika kanalın içerisinde sürüklenen küçük çocuk, çevredeki vatandaşlar tarafından çıkartıldı ve olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulans ekiplerince ilk müdahale yapılarak Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Acil Servisi’ne götürüldü.

Hastaneye götürüldüğünde kalbi durmuş olan minik Erkan, yapılan müdahale ile hayata yeniden döndürüldü ve Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi'ne alındı.
Turgut Özal Tıp Merkezi Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi Araştırma Görevlisi Dr. Gamze Şayan, 2 yaşındaki Dönmez’in, suya düştükten 20 dakika sonra hastaneye getirildiğini belirterek, “Hasta bize geldiğinde kalbi durmuştu. Burada müdahale edildi ve hasta geri döndürüldü. Beyin etkilendiği için nöbetleri devam ediyor. Çeşitli ilaçlara başladık. Çocuğu şu anda uyutuyoruz. Beyin ciddi anlamda oksijensiz kalmış ve etkilenmiş. Aile 10 dakika suyun içerisinde kaldığını bize söyledi.” ifadelerini kullandı. 

CİHAN