Siyaset
Giriş Tarihi : 04-03-2022 15:26

Tanal'dan Nebati'ye 'Zam Eylem Planı'lı Tepki

CHP’li vekil Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı binasının karşısındaki Meclis çalışma ofisinden hemşerisi olan Bakan Nureddin Nebati’ye zamlar için seslendi. Tanal, “Sizin makamınıza ve gözlerinize baktığım zaman zamdan başka bir şey göremiyorum” dedi.

Tanal'dan Nebati'ye 'Zam Eylem Planı'lı Tepki

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Hazine ve Maliye Bakanlığı binasının karşısına denk gelen TBMM’deki çalışma ofisinden çektiği ve Twitter hesabından paylaştığı videoyla akaryakıta ve diğer ürünlere peş peşe gelen zamanlara tepki gösterdi.

TANAL BAKANLIĞI GÖSTERDİ: GÖZLERİNİZE BAKTIĞIM…

 

Eliyle Bakanlık binasını gösteren Tanal, “Gözlerime bakar mısınız? Ne görüyorsunuz?” söylemiyle Türkiye ekonomisinin çok iyi durumda olduğunu savunan hemşerisi Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye seslenerek, “Şanlıurfalı hemşerim Sayın Nureddin Nebati, şu an tam karşımdasınız. Sizin makamınıza ve gözlerinize baktığım zaman zamdan başka bir şey göremiyorum” dedi.
 

Nebati’nin sürekli zam haberleriyle gündeme geldiğinin altını çizen Tanal, “Göreve geldiğinizden bugüne kadar zam üstüne zam yaptınız. Vatandaşlarımız yaptığınız zamlar yüzünden araçlarının kontaklarını kapattı. Son gelen zamlarla birlikte benzin ve motorinin litre fiyatı 20 TL’ye dayandı” diye konuştu.

ZAM EYLEM PLANI

 

Kötü ekonomi yönetiminin faturasının, keyfi zamlarla vatandaşa kesildiğine işaret eden Tanal, şöyle devam etti: “Vatandaşımızın dayanacak gücü kalmadı. Zam eylem planınızı açıklayın ki, tüm vatandaşlarımız ona göre bir plan ve program yapsınlar ki mağduriyetleri en aza inmiş olsun. Bu şekilde plansız, programsız, kafanıza estikçe akşamdan zam yapıyorsunuz. Vatandaş zamla uyanıyor. Yazıktır, günahtır. Yapamıyorsanız koltuğu bırakın gidin!”

AdminAdmin