Kent Haberleri
Giriş Tarihi : 25-04-2019 16:23   Güncelleme : 25-04-2019 16:23

Tarihi Binaya Hayran Kaldılar

Trakya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü ile TMMOB Makine Mühendisleri Odası Edirne Odası Edirne Şubesi tarafından 28. Bahar Konferansı düzenlendi. Konferansa katılan heyet daha sonra Edirne Belediyesi’ne gelerek; 119 yıldır hizmet veren tarihi belediye binasını yakından inceleme fırsatı buldu.

Tarihi Binaya Hayran Kaldılar

 Trakya Üniversitesi Ahmet Karadeniz Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Mimar Sinan Salonu’nda düzenlenen konferansta Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi. Edirne Belediye Başkan Vekili Makine Mühendisi Yaver Tetik burada yaptığı konuşmada Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın şehir dışında olmasından dolayı toplantıya katılamadığını söyledi. Tüm katılımcılara Başkan Gürkan’ın selamlarını ileten Yaver Tetik, “Bugün bu konferansın 28. gerçekleştiriyoruz. Bu konferansları, mühendis arkadaşlarımızın, mesleklerinde kariyer yapmış, mesleklerinde belli bir noktaya gelmiş olan iş insanlarının tecrübelerini sizlerle paylaşmak için düzenliyoruz. Arkadaşlarımız sunumlarında mezun olduktan sonra sizlerin nelerle karşılaşabileceğinizden bahsedecekler” diye konuştu.

                TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yunus Yener, Edirne Gazdaş İşletme Müdürü Cumhur Pekdemir, M.M.O Edirne Şube Başkanı Aziz Avukatoğlu, M.M.O Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, M.M.O. Edirne Şube Yönetim Kurulu Odası Ali Köşe,  Makine Mühendisi Erkan Doğan, Mehmet Efe ve Ümit Sadık Atlınoluk konferansın ardından Edirne Belediyesi’ne geldi. Heyet, Edirne Belediye Başkan Vekili Makine Mühendisi Yaver Tetik’in eşliğinde tarihi belediye binasını gezdi. Belediye Meclis Salonu ve Atatürk Odası’nı büyük bir hayranlıkla gezen heyet; tarihi belediye binasına hayran kaldıklarını söyledi.