Gündem
Giriş Tarihi : 10-06-2016 17:32   Güncelleme : 10-06-2016 17:32

Temizlik görevlilerine şüpheli paket uyarısı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü personeli, park ve bahçelerde çalışan temizlik görevlilerini şüpheli paket ve araçlara karşı bilgilendirerek uyardı.

Temizlik görevlilerine şüpheli paket uyarısı

Terkedilmiş veya bırakılmış gibi görünen valiz, çanta, el bagajı, poşet, sırt çantası gibi nesneleri şüpheli paket olarak değerlendirildiğinin anlatıldığı toplantıda, temizlik görevlilerinin şüpheli olarak nitelendirilen nesneleri görmeleri halinde 155 Polis İmdat hattının aranması istendi. Ayrıca çevredeki vatandaşlarımızı şüphelenilen paketin etrafından en az 100 metre uzaklaştırılması bilgisi verildi. 

İl Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: “Kırşehir Belediyesinde çevre temizlik görevlilerine yönelik toplantı düzenlenerek, terör olayları, şüpheli oto, şüpheli şahıs, şüpheli paket ve hırsızlık olayları konusunda bilgilendirme yapıldı. Uzun süreli olarak aynı yerde ve gelişi güzel park edilmiş, yeni olduğu halde plakası eski görünen araç, sürücü ve araç arasında sahiplik konusunda şüphe oluşturacak haller, aracın herhangi bir yerinden kablo ve benzeri bir maddenin sarktığının görülmesi, özellikle polis, asker, kamu kurum ve kuruluşları önünde ve etrafında birden fazla kez dolaşılması gibi durumlar şüpheli araç olarak değerlendirilmektedir. 

Kalabalığın arasına girmeye çalışan, huzursuz ve olağan dışı davranışlar sergileyen, sürekli kıyafetini kontrol eden ve üzerini yoklayan, mevsim şartlarına aykırı giyinen, kendisi zayıf olduğu halde göbekli veya hamile görünen ve hayatın normal akışına uymayan davranışlar sergileyen kişilerin şüpheli şahıs olarak değerlendirilmektedir. Vatandaşlarımızın, şüpheli gördükleri her türlü olayı zaman kaybetmeksizin 155 Polis İmdat hattına bildirmeleri yapılan toplantıda belirtilmiştir.”

CİHAN

 

AdminAdmin