Siyaset
Giriş Tarihi : 01-03-2021 11:22   Güncelleme : 01-03-2021 11:22
Abone ol

Teoman Sancar ilk kez konuştu: Hakkımda ortaya atılan iddialar yalan

CHP'den istifa eden Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, ortaya atılan iddialarla ilgili, "Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim…" dedi.

Teoman Sancar ilk kez konuştu: Hakkımda ortaya atılan iddialar yalan

Türkiye’nin konuştuğu ve istifa etme gerekçesi konusunda birçok iddianın, başta Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Melih Gökçek olmak üzere, değişik hesaplardan art arda sıralandığı CHP Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, ilk kez konuştu.

Sancar, ortaya atılan iddialarla ilgili, Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e açıklama yaptı.

TWITTER’DAN DUYURMUŞTU

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP üyeliğinden istifa ettiğini de, sosyal hesabı üzerinden “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi, kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” diyerek duyurmuştu. Sosyal medyada art arda birçok iddia ortaya atıldı.

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar’ın, partisinden istifa etmesi üzerine sosyal medya adresinden ‘alkış’ ikonuyla birlikte ‘kutluyorum’ diye tweet atan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Melih Gökçek, bu konuyla ilgili yeni bir tweet devreye sokmuş ve “Tweetimi sildim. Onurlu bir istifa değilmiş… Felaket ötesi…” diye paylaşımda bulunmuştu.

"KOMPLO VAR"

Herkesin merakla istifa nedenini öğrenmeye çalıştığı, gazetecilerin ise, sosyal medyada ortaya atılan iddiaların cevabını almak için ulaşmaya çalıştığı, CHP’den istifa eden Denizli Milletvekili Teoman Sancar, Şifre Haber Genel Yayın Yönetmeni Bülent Öztürk’e konuştu.

Öztürk’ün İstanbul Ataşehir- Bodrum ve Kuşadası üçgeninde yolsuzluk, tecavüz, eşcinsellik ve danışmanıyla ilgili iddialar, kaset söylentileri konusundaki sorularına “Komplo var, bu komployu da biz bozacağız” diyen Milletvekili Sancar şöyle konuştu:

“Sizin aktardığınız tecavüz, İstanbul Ataşehir, Bodrum Kuşadası üçgeni yolsuzluk iddiaları… Eşcinsellik iddiaları… Bunların hepsini duydum, takip ediyorum. Danışmanımın adını, ahlaksızca ve adi bir şekilde karıştırıyorlar, iftira atıyorlar…

Ne oldu da Melih Gökçek çıktı bu işlerin içinden, kendini ortaya attı… Bunu insanlar biraz düşünmeli. Evet, Kaset var diye, baskı oluşturuldu… Gerekli yerlere şikayetimi yaptım… Her türlü iftiraya, ayrı ayrı belgeleriyle cevap vereceğim…  Komplo var, bu komployu bozacak olan da benim…

Bir kaset falan ortaya çıkarsa, çıktığında da tüm bu ahlaksızca saldırılara karşı, en kısa zaman içinde öyle yazılı açıklama yaparak da değil, medyanın karşısına çıkıp tek tek cevap vereceğim.”