Dünya
Giriş Tarihi : 02-07-2021 09:50   Güncelleme : 02-07-2021 09:50
Abone ol

“The Exorcist” filminin devamı geliyor

Ülkemizde “Şeytan” olarak gösterilen korku klasiği “Th Exorcist” filminin devamı çekilecek. Projenin arkasında yapımcı Jason Blum ve yönetmen David Gordon Green yer alıyor. İkili, en son 1978 korku klasiği “The Halloween”i, 2018’de orijinaline sadık kalarak günümüze taşımış ve büyük başarı elde etmişti. Serisinin ikinci filmi “The Helloween Kills” 8 Eylül’de dünya galasını Venedik Film Festivali’nde yapacak. Üçlemenin son filmi “Halloween Ends” ise tam bir yıl sonra vizyona girecek.

“The Exorcist” filminin devamı geliyor

Blum ve Green, “The Helloween” ile yakaladıkları başarıyı “The Exorcist” ile de sürdürmeyi  planlıyor. 

Aynı formülü kullanmayı planlayan ikili, orijinaline sadık kalarak, klasik filmi günümüze uyarlayacak ve hikayeyi, ilk filmin bıraktığı yerden devam ettirecek.

“The Exorcist”in gişe başarısı ve kritiklerden aldığı övgüler sonrasında, 4 devam filmi (“The Exorcist 2 Heretic”,  “Exorcist 3”, “Exorcist: The Beginning” ve “Dominion: Prequel to The Exorcist”) ile televizyon dizisi yapılmıştı.

Filmin oyuncu kadrosu veya prodüksiyon tarihine ilişkin henüz bilgi yok.

Orijinal “The Halloween” filminin yönetmeni John Carpenter, Blum ve Green ile iş birliği yaparak üçlemenin prodüktörlüğünü üstlenirken, orijinal “The Exorcist”in yönetmeni William Friedkin, yeni projeye dahil olmayacak.

Ajans Bizim