Gündem
Giriş Tarihi : 02-07-2021 11:18   Güncelleme : 02-07-2021 11:18
Abone ol

THY'den işçi çıkartma iddialarına yanıt

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün, bazı sosyal medya hesaplarında, ''THY'de 2 bin 500 kokpit ve kabin çalışanının iş akdine son verildi'' iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

THY'den işçi çıkartma iddialarına yanıt

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün,  bazı sosyal medya hesaplarında, ''THY'de 2 bin 500 kokpit ve kabin çalışanının iş akdine son verildi'' iddiaları ile ilgili açıklama yaptı.

Üstün, sosyal medya hesabından, ''Pandemi sürecinde hem şirketimizi hem de çalışma arkadaşlarımızın istihdamını korumak amacıyla Türk Hava Yolları A.O. ve yetkili sendika arasında bir protokol imzalanmıştır. Bu protokolü kabul etmeyen 24 çalışanın iş akdi 1 Temmuz itibarıyla sonlandırılmıştır''paylaşımında bulundu.

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi de ''yalan'' başlıklı paylaşımında,  "İşten çıkarma yasağının sona ermesiyle sadece THY de 2 bin 500 kokpit ve kabin çalışanının iş akdine son verildi." Göz bebeğimiz THY ile ilgili bazı sosyal medya hesaplarında verilen/dağıtımı yapılan yukarıdaki "İşten çıkarma" mesajı YALANDIR, YALANDIR, YALANDIR'' ifadelerine yer verdi.

Ajans Bizim